V Praze se odehraje první turnaj Světové tour v kategorii mixed doubles!

3. 12. 2021

Začátkem dubna 2022 se na roztylském ledě odehraje Mixed Doubles Prague Trophy 2022 – úvodní ročník jediného českého turnaje WCT v kategorii smíšených párů.

Po třech ročnících mužského Prague Classic nyní vzniká další pražský turnaj Světové curlingové tour WCT. “Jsme velice rádi, že jsme dostali důvěru a v letošní sezóně u nás v curlingové hale na Roztylech poprvé uspořádáme turnaj světové série WCT Mixed Doubles Prague Trophy 2022,” říká místopředseda Českého svazu curling Marek Vydra, “Na základě úspěchů s pořádáním turnaje Prague Classic jsme velice stáli o to, abychom divákům představili nejlepší světové páry v této olympijské, i když stále ještě mladé curlingové disciplíně.” První mistrovství světa mixed doubles se konalo v roce 2008. Do programu olympijských her se curlingové dvojice dostaly o dekádu později. Na Olympiádě 2022 se tedy podruhé v historii hraje curling ve třech kategoriích (čtveřice žen, čtveřice mužů a smíšené páry). V Pekingu se poprvé pod olympijskými kruhy objeví i čeští curleři. Účast si vybojovala dvojice Zuzana Paulová a Tomáš Paul. V rámci Olympijské kvalifikace se do 18. prosince dozvíme, jestli se k Paulovým přidají i muži a ženy.

Mixed Doubles Prague Trophy 2022 se koná 1. až 3. dubna. Načasování je záměrné, jak vysvětluje Marek Vydra: „Turnaj se uskuteční v termínu po skončení ZOH a před Mistrovstvím světa, a tak věříme, že v Praze přivítáme nejen naše olympioniky manžele Paulovi, ale i další účastníky Olympiády a týmy chystající se na MS.“ Olympijské hry se v kategorii mixed doubles dohrají 8. února, muži a ženy soutěží do 20. února. Mixed Doubles Prague Trophy 

Prvními potvrzenými účastníky a tvářemi jsou Zuzana a Tomáš Paulovi: “Samozřejmě se na turnaj moc těšíme! Je skvěle načasován, v termínovce perfektně zapadá do přípravy na mistrovství světa,” hodnotí čeští olympionici, kteří budou na světovém šampionátu reprezentovat od 23. dubna. “Termín, vyhlášená kvalita ledových podmínek a Praha jako město: tyto tři skutečnosti přilákají spoustu dobrých týmů,“ odhadují Paulovi.

Turnaj je otevřen pro dvacet párů, termín pro přihlášky je stanoven na konec prosince.

 

Podrobnosti jsou k dispozici na webu curling.cz/mdtrophy2022

 

LOGO MD Prague trophy 2022 new

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024