V Praze se odehraje první turnaj Světové tour v kategorii mixed doubles!

3. 12. 2021

Začátkem dubna 2022 se na roztylském ledě odehraje Mixed Doubles Prague Trophy 2022 – úvodní ročník jediného českého turnaje WCT v kategorii smíšených párů.

Po třech ročnících mužského Prague Classic nyní vzniká další pražský turnaj Světové curlingové tour WCT. “Jsme velice rádi, že jsme dostali důvěru a v letošní sezóně u nás v curlingové hale na Roztylech poprvé uspořádáme turnaj světové série WCT Mixed Doubles Prague Trophy 2022,” říká místopředseda Českého svazu curling Marek Vydra, “Na základě úspěchů s pořádáním turnaje Prague Classic jsme velice stáli o to, abychom divákům představili nejlepší světové páry v této olympijské, i když stále ještě mladé curlingové disciplíně.” První mistrovství světa mixed doubles se konalo v roce 2008. Do programu olympijských her se curlingové dvojice dostaly o dekádu později. Na Olympiádě 2022 se tedy podruhé v historii hraje curling ve třech kategoriích (čtveřice žen, čtveřice mužů a smíšené páry). V Pekingu se poprvé pod olympijskými kruhy objeví i čeští curleři. Účast si vybojovala dvojice Zuzana Paulová a Tomáš Paul. V rámci Olympijské kvalifikace se do 18. prosince dozvíme, jestli se k Paulovým přidají i muži a ženy.

Mixed Doubles Prague Trophy 2022 se koná 1. až 3. dubna. Načasování je záměrné, jak vysvětluje Marek Vydra: „Turnaj se uskuteční v termínu po skončení ZOH a před Mistrovstvím světa, a tak věříme, že v Praze přivítáme nejen naše olympioniky manžele Paulovi, ale i další účastníky Olympiády a týmy chystající se na MS.“ Olympijské hry se v kategorii mixed doubles dohrají 8. února, muži a ženy soutěží do 20. února. Mixed Doubles Prague Trophy 

Prvními potvrzenými účastníky a tvářemi jsou Zuzana a Tomáš Paulovi: “Samozřejmě se na turnaj moc těšíme! Je skvěle načasován, v termínovce perfektně zapadá do přípravy na mistrovství světa,” hodnotí čeští olympionici, kteří budou na světovém šampionátu reprezentovat od 23. dubna. “Termín, vyhlášená kvalita ledových podmínek a Praha jako město: tyto tři skutečnosti přilákají spoustu dobrých týmů,“ odhadují Paulovi.

Turnaj je otevřen pro dvacet párů, termín pro přihlášky je stanoven na konec prosince.

 

Podrobnosti jsou k dispozici na webu curling.cz/mdtrophy2022

 

LOGO MD Prague trophy 2022 new

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024