V pátek začíná v Praze mistrovství ČR mixed doubles

22. 9. 2022

Téměř dva tucty párů se mají tento víkend utkat v první části mistrovství ČR, díky které se mohou dostat do finále. Na ledě sice neuvidíme naše olympioniky Paulová / Paul, kteří hrají tento týden na turnaji Světové tour v Tallinnu, ale předvedou se aktuální mistři Zelingrová / Chabičovský.

Mistrovství ČR smíšených dvojic (mixed doubles) se hraje formou dvou kvalifikačních turnajů a jednoho finále. Do finále postoupí nejlepší český tým v rankingu Světové tour + dalších pět týmů, které získají nejvíc bodů v kvalifikačních turnajích. Tato šestice se v únoru utká o mistrovský titul a právo reprezentovat na mistrovství světa, které se v roce 2023 odehraje v Koreji.

Tohoto 1. kvalifikačního turnaje se zúčastní 20 týmů, které jsou rozděleny do čtyř skupin. Původně byly přihlášeny ještě tři další dvojice, ale ty nakonec své zápasy kontumovaly. Hraje se však dle původního rozpisu. Z každé skupiny postoupí první dva páry do čtvrtfinále. Těchto osm týmů již získá body, které se zohlední při postupu do finálového turnaje. Vítěz turnaje má účast ve finále jistou, u ostatních bude záležet na bodovém zisku z druhého kvalifikačního turnaje.

Papírově nejsilnějšími týmy jsou aktuální mistři Zelingrová / Chabičovský, minule bronzoví Jelínková / Mihola a také Farková / Jakl, kteří jsou posledními mistry mixed doubles v juniorské kategorii. Řada dalších týmů má bohaté zkušenosti ať už z mixed doubles nebo ze hry zvlášť v soutěžích mužů a žen.

Základní část se hraje od pátku do neděle, nadstavba se koná v pondělí.

Průběžné výsledky naleznete na našem webu

 

2. kvalifikační turnaj se hraje 1. – 4. prosince. Finále je v plánu 4. – 7. února.

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024