Úvodní kolo ženských soutěží

21. 10. 2017

Všechny tři úrovně dlouhodobých ženských soutěží čeká letošní první kolo. V hale na Roztylech se o tomto víkendu bude střídat extraliga a 1. liga, na Zbraslavi se odehraje divize.

Kalendář všech soutěží

Extraliga

Extraligy se účastní osm týmů, z nichž čtyři nejlepší čeká v dubnu Finálový turnaj, ve kterém se rozhodne o absolutních vítězkách. Nejméně úspěšný tým klesne v příští sezóně do 1. ligy a předposlední tým čeká baráž o udržení. Celkem se během základní části všechny týmy vzájemně střetnou dvakrát.

Nejzajímavější jistě budou výkony týmu Liboc 3 skipky Anny Kubeškové – loňských vítězek a dlouhodobých reprezentantek – a také dalších finalistek: týmů Savona H, Zbraslav W a PLC Ledo. Neméně zajímavé bude sledovat, jak se předvedou Sokolky, které si v loňské sezóně vybojovaly postup z nižší soutěže.

Rozpis a aktuální výsledky | Extraliga žen

1. liga

I této soutěže se účastní osm týmů, které si dvakrát zahrají se všemi soupeřkami. Na konci sezóny nejlepší tým postoupí do extraligy, druhý tým čeká baráž o extraligu, naopak nejhorší tým spadne do divize a předposlední celek bude čekat baráž o udržení.

Uvidíme jak se bude dařit Ledoborkám 2, které do loňské baráže o udržení v extralize nenastoupily a tím rovnou spadly do 1. ligy. Naopak tým Kolibris 1 se sice umístil na druhém místě v loňské 1. lize, ale také vypustil baráž, takže uvidíme co předvede v sezóně 2017/18. Zespoda do 1. ligy postoupil tým PLC SHOOLANCE a Ledolamky, což je zároveň juniorská reprezentace, která se v lednu představí na juniorském Mistrovství světa B.

Rozpis a aktuální výsledky | 1. liga žen

Divize

V této sezóně hraje ženskou divizi jedenáct týmů. Ty si zahrají jedno kolo vzájemných zápasů a následně se divize rozdělí na horní šestičlennou a spodní pětičlennou skupinu. V těchto skupinách hráčky čeká ještě jedno kolo zápasů. Z horní skupiny postoupí nejlepší tým pro příští sezónu do 1. ligy a druhý tým si o 1. ligu zahraje baráž.

Papírově největší šance na dobré umístění mají týmy Valící se šutráky a Tee Party, které se loni dostaly až do baráže o 1. ligu. Uvidí se, jak se bude dařit týmu Dion SG1, což je většina z bývalého týmu Dion ICE, který spadnul do divize z 1. ligy.

Rozpis a aktuální výsledky | Divize žen

 

 

 

 

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024