Úvodní kolo ženských soutěží

21. 10. 2017

Všechny tři úrovně dlouhodobých ženských soutěží čeká letošní první kolo. V hale na Roztylech se o tomto víkendu bude střídat extraliga a 1. liga, na Zbraslavi se odehraje divize.

Kalendář všech soutěží

Extraliga

Extraligy se účastní osm týmů, z nichž čtyři nejlepší čeká v dubnu Finálový turnaj, ve kterém se rozhodne o absolutních vítězkách. Nejméně úspěšný tým klesne v příští sezóně do 1. ligy a předposlední tým čeká baráž o udržení. Celkem se během základní části všechny týmy vzájemně střetnou dvakrát.

Nejzajímavější jistě budou výkony týmu Liboc 3 skipky Anny Kubeškové – loňských vítězek a dlouhodobých reprezentantek – a také dalších finalistek: týmů Savona H, Zbraslav W a PLC Ledo. Neméně zajímavé bude sledovat, jak se předvedou Sokolky, které si v loňské sezóně vybojovaly postup z nižší soutěže.

Rozpis a aktuální výsledky | Extraliga žen

1. liga

I této soutěže se účastní osm týmů, které si dvakrát zahrají se všemi soupeřkami. Na konci sezóny nejlepší tým postoupí do extraligy, druhý tým čeká baráž o extraligu, naopak nejhorší tým spadne do divize a předposlední celek bude čekat baráž o udržení.

Uvidíme jak se bude dařit Ledoborkám 2, které do loňské baráže o udržení v extralize nenastoupily a tím rovnou spadly do 1. ligy. Naopak tým Kolibris 1 se sice umístil na druhém místě v loňské 1. lize, ale také vypustil baráž, takže uvidíme co předvede v sezóně 2017/18. Zespoda do 1. ligy postoupil tým PLC SHOOLANCE a Ledolamky, což je zároveň juniorská reprezentace, která se v lednu představí na juniorském Mistrovství světa B.

Rozpis a aktuální výsledky | 1. liga žen

Divize

V této sezóně hraje ženskou divizi jedenáct týmů. Ty si zahrají jedno kolo vzájemných zápasů a následně se divize rozdělí na horní šestičlennou a spodní pětičlennou skupinu. V těchto skupinách hráčky čeká ještě jedno kolo zápasů. Z horní skupiny postoupí nejlepší tým pro příští sezónu do 1. ligy a druhý tým si o 1. ligu zahraje baráž.

Papírově největší šance na dobré umístění mají týmy Valící se šutráky a Tee Party, které se loni dostaly až do baráže o 1. ligu. Uvidí se, jak se bude dařit týmu Dion SG1, což je většina z bývalého týmu Dion ICE, který spadnul do divize z 1. ligy.

Rozpis a aktuální výsledky | Divize žen

 

 

 

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024