Úspěchy českých týmů mixed doubles na WCT

9. 9. 2018

Při první účasti týmů mixed doubles v této sezóně na turnaji Světové tour WCT se Čechům dařilo. Pár Paulová / Paul získal stříbro, dvojice Načeradská / Boháč vybojovala bronz a další tým Neznalová / Neznal se dostal až do čtvrtfinále, kde jejich postup překazil právě pár Načeradská / Boháč.

Všechny tři české týmy postoupily ze základní části do playoff. Zuzana a Tomáš Paulovi se ve čtvrtfinále utkali s italským párem Zaponne / Gonin, který překonali jednoznačně 9:5. Následoval semifinálový zápas proti loňským finalistům Rupp / Wunderlin. I letos zvítězil český pár, který Švýcary smetl poměrem 7:0. Ve finále narazili Paulovi na švédskou dvojici Heldin / Lindström. Utkání bylo vyrovnané a napínavé, skončilo však úspěchem pro seveřany, kteří vyhráli 8:7 a tím získali první místo.

Veronika a Matěj Neznalovi se hned ve čtvrtfinále utkali s Janou Načeradskou a Radkem Boháčem. Zápas dopadl jednoznačně 11:4 pro aktuální české vicemistry. Načeradská s Boháčem následně v semifinále podlehli ve vyrovnaném zápase pozdějším vítězům Heldin / Lindström poměrem 6:7. O bronz se český tým utkal s loňskými finalisty Rupp / Wunderlin, které přehráli 8:5 a tím získali bronzovou příčku. 

Zuzana Paulová po turnaji sdělila: „Finále nás bavilo, byl to moc hezký zápas z obou stran. Koncovka taky byla perfektní, lepší situaci jsem si na poslední kámen snad ani nemohla přát. Prostě zcela standardní situace na výhru, kterou jsem zcela nestandardně zahodila. Takže jsme zažívali s Tomem oba moment velkého překvapení i zklamání. Na druhou stranu: byl to první turnaj sezóny a víme, že na to máme. A raději chybovat dnes, než na vrcholu sezóny. Myslím, že se celý turnaj vydařil. Rozhodně jsme byli nejúspěšnějším národem. Máme radost, že se dařilo i Janě, Radkovi i Verče a Matějovi. Jak nám po zápase říkali Skoti: „je fajn být na tomto turnaji Čechem“.

Paulová / Paul jsou mistry ČR 2018, Načeradská / Boháč jsou aktuálními vicemistry ČR. Radek Boháč i Tomáš Paul zároveň hrají v mužském týmu skipa Davida Šika, který bude za dva měsíce reprezentovat na mistrovství Evropy.

Další soutěží mixed doubles v rámci WCT kam míří české týmy bude turnaj v Tallinnu 21. – 23. září, kde si zahraje Zuzana Paulová a Tomáš Paul.

41360610 306166513271274 3894736177202200576 o
Semifinalisté Zdroj fotografie: facebook | WCT Mixed Doubles Cup Oberstdorf

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024