Účastníci olympijské kvalifikace jsou kompletní

23. 6. 2017

Poslední zápasy základní části mistrovství světa v curlingu mužů určilo složení osmičky týmů, která se ve dnech 5.-10. prosince v Plzni popere o poslední dvě místa na olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018. Po jejich boku bude bojovat i další osmička ženských týmů, která vykrystalizovala po březnovém MS žen.
V plzeňské Košutka Aréně se na čtyřech drahách uskuteční přehlídka světového curlingu, sehrají se zde nezapomenutelné bitvy o poslední dvě olympijská místa v každé kategorii. A týmy České republiky budou u toho!
O splnění svého olympijského snu budou v ženách bojovat týmy Číny, České Republiky, Dánska, Finska, Německa, Itálie, Lotyšska a Norska. V mužské kategorii pak týmy Číny, České Republiky, Dánska, Finska, Německa, Itálie, Nizozemska a Ruska.
V základní části turnaje se týmy utkají systémem každý s každým a první tři týmy postoupí do závěrečných bojů. Ve finálové části se první tým po základní části utká s druhým a vítěz tohoto utkání získá první postupové místo na ZOH a následně poražený z tohoto souboje vyzve třetí tým po základní části a vítěz pak obsadí poslední postupové místo na Hry.
Týmy, které uspějí v Olympijské kvalifikaci 2017, poté doplní již kvalifikované týmy a zahrají si v únoru 2018 Olympijský turnaj v Pchjongčchangu. V ženském turnaji budou hrát: Kanada, Rusko, Švýcarsko, Velká Británie, Spojené Státy, Švédsko, Korea a Japonsko a v mužském turnaji pak: Kanada, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie, Korea, Norsko, Spojené Státy a Japonsko. Více o systému kvalifikace na ZOH 2018 najdete zde:

http://www.worldcurling.org/pyeongchang-2018-olympic-winter-games

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024