Tým Davida Šika míří do Švýcarska, v Praze začínají ženské soutěže

18. 10. 2018

Tým Davida Šika míří ještě před mistrovstvím Evropy na turnaj do švýcarského Champéry. V Praze na Roztylech se koná první kolo ženské 1. ligy a divize. Na Zbraslavi se odehraje další část mužské divize.

 

Curling Masters Champéry

Česká jednička hrající domácí soutěž pod názvem Kolibris 1 hraje ve dnech 18. – 21. října turnaj Curling Masters patřící do Světové curlingové tour WCT. Celkem se účastní dvacet týmů, které jsou rozděleny do čtyř skupin. Nejlepší dva týmy z každé skupiny následně postoupí do playoff.

Ve skupině s českým týmem je trojnásobný mistr světa Niklas Edin, německá reprezentace skipa Baumanna a dva švýcarské týmy skipů Gempelera a Sciboze.

Rozpis zápasů českého týmu ve skupině:

čtvrtek 18.00 Šik vs. Gempeler

pátek 8.00 Šik vs. Baumann

pátek 13.00 Šik vs. Sciboz

sobota 12.00 Šik vs. Edin

Celý rozpis naleznete zde.

 

Průběžné výsledky

Živý přenos

 

1. liga žen

Osm ženských týmů se o víkendu poprvé utká v rámci české prostřední soutěže. Během sezóny se týmy vzájemně dvakrát utkají. Dle výsledného pořadí postoupí první tým pro příští sezónu přímo do extraligy. Druhý tým si o extraligu zahraje baráž. Naopak osmý tým sestoupí do divize a předposlední si zahraje baráž o udržení.

Po minulé sezóně z extraligy sestoupily týmy Liboc 1 (přímo) a Trutnov 2 (přes baráž). Naopak z divize pro tuto sezónu přibyly do 1. ligy týmy Zbraslav TP (přímo) a Valící se šutráky (přes baráž).

Další kolo ženské ligy je naplánováno na víkend 10. – 11. listopadu.

Rozpis a průběžné výsledky 1. ligy žen

 

Divize žen

V této sezóně hraje ženskou nejnižší soutěž pouze osm týmů, oproti loňským jedenácti a předloňským třinácti. Týmy si v této sezóně zahrají dvě kola vzájemných utkání a podle následného pořadí postoupí nejlepší tým přímo do 1. ligy a druhý tým si o ni zahraje baráž.

Pro tuto sezónu do divize sestoupily Ledoborky 2 (přímo) a PLC Shoolance (přes baráž).

Rozpis a průběžné výsledky divize žen

 

Divize mužů

Tento víkend začíná mužská divize i pro skupinu B, která má také osm členů. I tyto týmy čekají dvě kola vzájemných zápasů. Následně se určí pořadí ve skupině a nejlepší tým přímo postoupí do 1. ligy a druhý tým si o ni zahraje baráž.

Z 1. ligy do této skupiny sestoupily týmy Zbraslav L a Dion VIP.

Rozpis a průběžné výsledky divize mužů (skupina B)

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024