Tým Anny Kubeškové vyhrál turnaj WCT ve Wetzikonu!

13. 11. 2017

Český tým ve složení Anna Kubešková, Alžběta Baudyšová, Tereza Plíšková, Klára Svatoňová a Ežen Kolčevská vyhrál International ZO Women’s Curling Tournament patřící do série World Curling Tour, tedy mezi nejvýznamnější curlingové turnaje!
Ze skupiny postoupily Češky z prvního místa, i když s porážkou od týmu Italky Diany Gaspari ve druhém zápase. Hrálo se nám celkem dobře, ze začátku jsme se srovnávaly s rovnějším a hodně rychlým ledem, ale po prohře s Gaspari jsme se chytly,“ popisuje skipka Anna Kubešková.
Ve čtvrtfinále se českému týmu postavil ruský celek, který skipuje Anastasiia Danshina. Velmi napínavý a vyrovnaný zápas nakonec skončil 5:4 a Češky postoupily do semifinálového utkání proti mistryni světa 2016 Binii Feltscher. Švýcarky ve třetím endu uhrály čtyři body na průběžné skóre 4:1. České hráčky však následně uhrály dvojku a pak ukradly dvě trojky a tím skóre dramaticky obrátily ve svůj prospěch na 9:4. Nejtěžší bylo otočit zápas proti Feltscher v semifinále, kde můj poslední takeout ve třetím endu nabral nečistotu a vyrazil jenom náš kámen z kruhu a soupeřka dohazovala na čtyři. Díky bohu jsme to nevzdaly, což vlastně považuju za vůbec nejcennější moment turnaje, a dotáhly to k vítězství“, popsala Kubešková.
Finálovými soupeřkami se stal ruský tým skipky Anny Sidorové, který v semifinále porazil tým skipky Eleny Stern. „Se Sidorovou probíhal zápas celkem normálně, dokud se nám nepodařilo zatlačit a donutit ji k chybě a ukrást za tři. Pak jsme si náskok udržovaly. Po chybě v posledním endu jsme šly do extraendu, kde jsem měla na poslední kámen zhruba dvě stopy, holky ho výborně zametly a bylo to tam,“ popsala závěr utkání česká skipka. Na třetí příčce se umístil skvěle hrající švýcarský celek skipky Eleny Stern, který po vyrovnané první polovině zápasu jednoznačně porazil tým Binii Feltscher 7:2.
„Turnaj samozřejmě hodnotím jako úspěch, nicméně pořád nás čekají důležitější věci a tohle je pouze příprava,“ upozorňuje Kubešková. Již v sobotu 18. listopadu totiž čeká ženskou reprezentaci první zápas Mistrovství Evropy a na začátku prosince příležitost probojovat se na Olympijské hry 2018. Světová Olympijská kvalifikace proběhne v Plzni 5. – 10. prosince a český tým patří k favoritům. Po dubnovém triumfu na turnaji Basel Masters, jednoznačném vítězství v české extralize a čtvrtfinále v kanadském turnaji Stu Sells Tankard je vítězství ve Wetzikonu potvrzením skvělé formy celého týmu.
Fotka uživatele Team Kubešková.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024