Tým Anny Kubeškové vybojoval historicky nejlepší umístění na mistrovství světa!

26. 3. 2018

Česká reprezentace ve složení Anna Kubešková, Alžběta Baudyšová, Tereza Plíšková, Klára Svatoňová, Ežen Kolčevská se umístila na celkovém šestém místě na mistrovství světa žen, čímž vylepšila svou loňskou sedmou příčku. V kategorii žen nebyla Česká republika na světě nikdy tak vysoko!

Postup českého týmu ve vyřazovací části mistrovství ukončil ruský celek skipky Victorie Moiseevy, který vyhrál kvalifikační utkání a postoupil do semifinále. Poslední utkání týmu Anny Kubeškové začalo velmi defenzivně, první body se objevily až ve čtvrtém endu. Po šestém bylo díky české trojce srovnáno na 3:3, avšak následně již Češky nedokázaly skórovat. Soupeřky napřed ve výhodě uhrály dvojku a následně dvě jedničky ukradly. Utkání skončilo 3:7 v neprospěch české reprezentace. Záznam tohoto souboje naleznete zde.

Klára Svatoňová byla vyhlášena pátou nejlepší hráčkou na první pozici s 86 % (nejlepší: Švédka Sofia Mabergs 91 %) a Anna Kubešková skončila pátá nejlepší mezi skipkami se 78 % (nejlepší: Švédka Anna Hasselborg 85 %).

Celkové výsledky mistrovství světa žen 2018:

 1. Kanada (Jones)
 2. Švédsko (Hasselborg)
 3. Rusko (Moiseeva)
 4. USA (Sinclair)
 5. Korea (Kim)
 6. Česká republika (Kubešková)
 7. Čína (Jiang)
 8. Švýcarsko (Feltscher)
 9. Skotsko (Fleming)
 10. Japonsko (Koana)
 11. Dánsko (Jensen)
 12. Německo (Jentsch)
 13. Itálie (Gaspari)

Sledujte kanály ČSC: twitter, facebook, instagram, RSS

Atmosféru v dějišti mistrovství přiblíží kanály týmu (twitter, facebook, instagram) a také blog týmového kouče Karla Kubešky.


 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024