Tým Anny Kubeškové úspěšně pokračuje na mistrovství světa

23. 3. 2018

Po polovině základní části MS žen pokračuje český tým úspěšně a drží se kolem průběžné páté příčky.

Sedmý zápas z dvanácti v základní části se odehrál proti reprezentaci Dánska. Zápas začal klidně – jedničkou pro jeden tým a jedničkou pro druhý tým. Avšak v třetím endu uhrály přesněji hrající Dánky čtyřku a tím výrazně ovlivnily zbytek utkání. Zisky v dalších endech byly srovnatelné, takže do desátého endu šly české hráčky s výhodou, ale se ztrátou tří bodů. Zásadní byla chyba dánské trojky, která neodhodila svůj první kámen před hog line a ten byl tedy odstraněn ze hry a bezchybně hrající Češky umístily do kruhů svůj druhý kámen. Závěr zápasu následně ještě ovlivnil neúspěšný pokus o těžký run-back (vyražení kamene v kruzích přes kámen před kruhy) posledním hodem dánské skipky. V kruzích tedy před posledním kamenem Anny Kubeškové zůstaly dva české kameny a jeden lepší dánský. České skipce nezbylo, než posunout vlastní kámen před kruhy do dánského kamene ve hře a tím ho vyrazit. Jak se jí to podařilo, se podívejte objektivem národního kouče Brada Askewa:

https://www.instagram.com/p/BgmzIRxlSGI/?taken-by=curling_kubeskova

Díky tomuto skvělému kameni Češky získaly trojku a srovnaly utkání na 8:8 a rozhodnout musel extraend, v němž měla výhodu dánská reprezentace. Ofenzivní a přesnou hrou české hráčky donutily soupeřky do hodu kamene na umístění do méně než do čtyř stop (červené mezikruží). Kámen dánské skipky však neobjel jeden z guardů v přední části a tým Anny Kubeškové díky tomu ukradnul bod a připsal si již čtvrté vítězství na tomto mistrovství.

Středeční večerní zápas proti ruské reprezentaci, kterou skipuje Victoria Moiseeva, byl dle výsledků vyrovnaný, ale jak napsal týmový kouč Karel Kubeška, nebylo to tak růžové: „Tentokrát jsme od začátku cítili, že to drhne. Oba týmy měly nepřesné okamžiky, ale my jsme jich měli o něco víc.“ Rozhodující bylo, že Češky v sedmém endu ve výhodě uhrály pouze jedničku a jejich soupeřky vzápětí získaly trojku. Tento rozdíl se již českým reprezentantkám nepodařilo překonat a prohrály 5:9.

Utkání s dvounásobnou mistryní světa a stříbrnou medailistkou z Turína Biniou Feltscher začalo po jedničkách, avšak v pátém endu české hráčky díky přesnější hře ve střední části uhrály trojku. Švýcarský tým se však nevzdal a v osmém endu získal podobným způsobem také trojku a dostal se do vedení 6:5. Češky však díky dobře provedeným náročným hodům Anny Kubeškové vybojovaly další trojku a tím opět otočily zápas na 8:5 před posledním endem, do něhož vstoupily bez výhody. V průběhu desátého endu se situace těsně před kruhy zkomplikovala a Švýcarka tak musela na závěr házet velmi obtížný kámen, který však nevyrazil dost českých, a díky tomu zvítězil český tým i popáté a drží pátou příčku!

Zápas proti německému týmu skipky Daniely Jentsch byl plný defenzivní hry a drobných chyb. Obzvlášť rychlejší kameny jezdily jinak než hráčky očekávaly. I proto český tým hned na úvod skóroval jedničkou, i když plánoval tento end vynulovat. Němkám se podařilo skórovat až ve třetím endu, také jedničkou. Za srovnaného stavu následovaly čtyři (!) nulové endy, až do osmého, v němž se začala rodit česká šance získat vícebodový zisk. Bohužel se to nakonec nezdařilo a Češky se musely spokojit s jedním bodem. Německé hráčky dokázaly v desátém endu srovnat na 2:2 a tak zápas pokračoval extraendem s českou výhodou. Souboj obou týmů byl napínavý až do posledního kamene, který musela česká skipka dohodit až do nejmenšího jednostopového bílého kruhu. To se jí bohužel nepodařilo a Německo tudíž tento souboj vyhrálo.

Tým Anny Kubeškové má nyní pět výher a pět proher a nachází se na průběžném šestém místě. Češkým zbývají již jen dva zápasy v základní části: v pátek od 14.00 proti USA a od 19.00 proti Japonsku (ten druhý bude natáčen a živě přenášen na youtube!). Týmy do šestého místa čeká postup do vyřazovací části, takže doufejme, že se to českým hráčkám podaří!


Sledujte kanály ČSC: twitter, facebook, instagram, RSS

Atmosféru v dějišti mistrovství přiblíží kanály týmu (twitter, facebook, instagram) a také blog týmového kouče Karla Kubešky.


 

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024