Tři týmy na CCT v Basileji

28. 9. 2017

team snitil
Swiss Cup Basel 2016 | Jiří Snítil, Lukáš Klíma, Martin Snítil, Jindřich Kitzberger

Tři nejlepší české mužské týmy poměří síly s hvězdami současného curlingu. Ve dnech 28.9. – 1.10. se týmy Jiřího Snítila, Kryštofa Taberyho a Davida Šika účastní turnaje Swiss Cup Basel, kde se představí například tři současné nejlepší týmy světa (Gushue, Edin, de Cruz). Niklas Edin je zároveň pětinásobným mistrem Evropy a dvojnásobným mistrem světa. Mezi soupeři bude také norská hvězda Thomas Ulsrud (dvojnásobný mistr Evropy a mistr světa), dánský tým Rasmuse Stjerneho, který byl na předposledním mistrovství světa stříbrný. Ve Švýcarsku se také představí výběry Finska a Německa, které bojovaly minulý týden v Praze na Kolibris Cupu, reprezentace Nizozemska, Itálie, Slovenska a další.

Turnaj se hraje systém 3KO, což znamená, že v případě tří porážek tým končí, do té doby postupuje turnajovým pavoukem až do finále.

 

 

Českou reprezentaci, tedy tým Jiřího Snítila, čeká první zápas ve čtvtek od 17.45 proti týmu Kristiana Lindströma, který hrával v týmu Niklase Edina a je také mistrem světa 2015. Kryštof Tabery nastoupí v pátek od 8.45 proti německé reprezentaci (tým Alexandera Baumanna), ve stejném čase čeká Davida Šika dánský výběr skipa Rasmuse Stjerneho.

Průběžné výsledky

Odkaz na živý přenos

Swiss Cup Basel je jedním z šesti podniků mužské světové curlingové tour (CCT). Za umístění v turnaji získávají týmy průběžné body (pořadí v CCT zde). Turnaj se koná na předměstí Basileje v městečku Arlesheim. Zajímavostí místní haly je umístění drah do dvou podlaží nad sebou.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024