Strnadová / Válek vyhráli 1. KT MČR mixed doubles

28. 9. 2021

Dvojice Martina Strnadová a Tomáš Válek zvítězila v 1. kvalifikačním turnaji a tím si zajistila účast v jarním finále mistrovství ČR.

Devatenáct týmů se během prodlouženého víkendu utkalo na roztylském ledě. Ze čtyř skupin vždy dva celky postoupily do playoff. Následovaly souboje o finální pořadí na 1. až 8. místě, jelikož za umístění na těchto příčkách týmy získají body. Podle součtu bodů z tohoto a 2. KT se určí pořadí týmů pro postup do finále:

 

1. kvalifikační turnaj MČR MD

1. Strnadová / Válek 10 b.
2.  Kolčevská / Kubeška 8 b.
3. Zelingrová / Chabičovský 6 b.
4. K. Baudyšová / Škácha 5 b.
5. Jelínková / Mihola 4 b.
6.  Načeradská / Boháč 3 b.
7.  Čížková / Dykes 2 b.
8.  A. Baudyšová / Zelingr 1 b.

 

Finále bude hrát šest týmů včetně nejlepší české dvojice v rankingu Světové curlingové tour k 31. prosinci 2021 (takový tým se nemusí domácích kvalifikačních turnajů ani účastnit). Nyní je nejvýš v rankingu pár Paulová / Paul, který je (s přihlédnutím i k loňským výsledkům) na 6. místě na světě. Následují Neznalová / Neznal na 45. místě (ale bez zisku v této sezóně).

První kvalifikační turnaj v loňském roce vyhráli Paulová / Paul, zbytek sezóny byl kvůli covidu zrušen. Ve srovnání s loňským rokem uspěli tentokrát jen Zelingrová / Chabičovský (vloni 7., nyní 3.), Jelínková / Mihola (vloni 2., nyní 5.) a Načeradská / Boháč (vloni 6., nyní 4.). 

Deset bodů je jediný zisk, který garantuje účast ve finále. S osmi získanými body se pravděpodobně dá do finále postoupit, šest bodů za třetí místo již nejspíš nebude stačit. Matematičtí nadšenci si mohou šance spočítat, my ostatní si počkáme na výsledky druhého turnaje. Každopádně se ještě většina týmů ještě bude muset snažit.

Druhý kvalifikační turnaj MČR MD se hraje 18. – 20. prosince, finále je v plánu 26. února – 1. března. Vítěz MČR mixed doubles bude následně reprezentovat na mistrovství světa (duben 2022). O účastnících olympijských her je již dávno rozhodnuto, budou jimi v této kategorii Zuzana Paulová a Tomáš Paul, kteří si postup na OH vybojovali jako první čeští curleři v historii.

Podrobné výsledky 1. KT naleznete v novém Informačním systému ČSC zde.

 


 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024