Stříbro z polského WCT

7. 12. 2020

Paulová / Paul v Polsku vybojovali stříbro. Zelingrová / Chabičovský postoupili do playoff.

Tři české páry hrály v polské Lodži turnaj ISS WCT Mixed Doubles. Hrálo se ve čtyřech skupinách po pěti. Dvojice Zelingrová / Chabičovský, která je českým juniorským párovým mistrem (ve skorooficiálním nultém ročníku), uhrála ve skupině bilanci 3:1 a z druhé příčky postoupila do playoff. Stejně dopadli i Paulovi, kteří také postoupili do vyřazovací části. Pár Dušková / Škácha při své premiéře na okruhu WCT ze skupiny nepostoupil.

Zelingrová / Chabičovský se ve čtvrtfinále utkali s Kaare / Lill a v polovině vedli 3:1. Poté se jim však přestalo dařit a nakonec Estoncům podlehli 6:9. I tak se po stříbru z Bratislavy jedná o další úspěch pro tento mladý pár.

Paulovi se v playoff utkali s Maďary Palancsa / Kiss a začali ostře. Otevřeli čtyřkou a vzápětí přidali pětku. Ve zbytku utkání již tolik nebodovali, ale vyhráli 10:8 a postoupili do semifinále. V něm se Češi potkali s Kaare / Lill a po velmi vyrovnaném souboji vyhráli 6:5 a tím se dostali do finále. V něm se české dvojici postavili domácí hráči Lipińska / Stych. Zápas byl velmi napínavý a rozhodlo se až posledním kamenem v závěrečném endu. Zuzana dohazovala draw, ale kámen nedopadl ideálně, a tak Poláci end ukradli a vyhráli 6:5. „Škoda posledního kamene. Zápas byl rozehraný na výhru, poslední kámen měl přijít,“ sdělili Češi po utkání, „Zatím jsme tedy celkem zklamaní, že finále nevyšlo, ale musíme uznat, že soupeř měl výbornou draw game a zápas jim sedl, takže si určitě výhru zaslouží.“ Bronz získali Maďaři Szekeres / Nagy, kteří vloni turnaj vyhráli. 

Zuzana a Tomáš Paulovi v této sezóně hráli tři turnaje WCT a ve všech se probojovali do finále. K polskému turnaji dodali: „Bylo super si zahrát na rychlém ledě, určitě byl rychlostně srovnatelný s ledy, na kterých se hrají velké šampionáty. Jsme pyšní na pár kamenů, které se nám v průběhu podařily, a celkově jsme nehráli vůbec špatně. Máme pár situací, které nám nevyšly, tak na nich chceme doma zapracovat. Hlavně je skvělé, že se i v této době podaří zorganizovat turnaj. Herní rytmus nám tuhle sezónu dost schází. Jsme tak vděčni za jakýkoliv odehraný zápas. Jen je škoda, že bezpečnostní opatření nedovolují de facto žádný kontakt se soupeři mimo led, pozvání na drink je skoro nemyslitelné. Trochu se tak vytrácí sociální prvek, který ke curlingu vždy patřil, ale nedá se nic dělat.“

Podrobné výsledky naleznete na novém webu WCT, kde naleznete i přenosy z vybraných utkání. Fotografie všech týmů naleznete na facebooku Curling Łódź.

 

Do konce roku již žádné obdobné turnaje nebudou. Vzhledem k okolnostem se nedá odhadnout, které další akce se odehrají. Aktuální informace naleznete zde na webu, ty nejčerstvější zprávy jsou vždy na twitteru @CeskyCurling.

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024