Stříbro a bronz z polského turnaje WCT!

15. 11. 2022

Jelínková / Mihola vybojovali stříbro, Zelingrová / Chabičovský získali bronz na turnaji Světové tour v Lodži.

Turnaj se hrál ve třech skupinách. Aktuální mistři Zelingrová / Chabičovský tu svou zvládli bez obtíží a z prvního místa postoupili do playoff. Držitelé českého bronzu Jelínková / Mihola zaváhali pouze jednou, když prohráli se Švýcary Hüppi / Weiss poměrem 5:7. I tak však tento pár postoupil z druhého místa ve skupině do nadstavby. Turnaj hráli i Češi Fenyková / Votava, kteří si poprvé na okruhu WCT připsali výhru, když poměrem 8:2 překonali pár Dyderska / Telak. Na postup do playoff to zatím nestačilo.

Zmínění Poláci postoupili do čtvrtfinále, kde se utkali s trutnovským párem Jelínková / Mihola. Češi soupeřům sice dovolili získat čtyřku v power play, ale i tak zvítězili 9:7 a postoupili do semifinále. Zelingrová / Chabičovský ve čtvrtfinále uspěli ještě výrazněji – litevský pár Rykove / Rykov překonali jednoznačně 9:2.

Bohužel se spolu musely české týmy utkat v semifinále. Jednalo se o zajímavý a vyrovnaný zápas. Specialitou bylo, že ani jeden z párů nedokázal uspět při vlastní power play a soupeři kradli bod. Nakonec se rozhodlo až v extra endu, ve kterém Jelínková / Mihola ukradli tři body na výsledné skóre 9:6. Zelingrová / Chabičovský tedy museli bojovat pouze o bronz. To se jim však povedlo, jelikož Lotyše Barone / Veidemanis přehráli poměrem 8:4. Jelínková / Mihola se ve finále znova utkali se švýcarským párem Hüppi / Weiss. Češi utkání skvěle rozehráli a v polovině vedli 4:1. Následně se jim však tolik nedařilo, soupeřům dovolili ukrást bod a následně při vlastní power play vyjeli z kruhů a tak skórovali nulou a přišli o výhodu posledního kamene. Té využili Švýcaři, kteří získali v posledním endu dva body a otočili na vítězné skóre 5:4. Češi se musí spokojit se stříbrem. Finálový zápas zhlédněte zde.

Výkon hodnotí Ondřej Mihola:
V Lodži jsme hráli curling poprvé a musím říct, že zdejší curlingová hala nás docela nadchla. Nejen, že je zdařilá architektonicky, ale i led byl po nedávném meltdownu a nabroušení kamenů pěkně točivý a dostatečně rychlý. K drobným mínusům snad patří jen trochu horší akustika v hale, na kterou jsme si chvilku museli zvykat. Jak jsme se sžívali s ledem, rostly i naše výkony, které gradovaly v semifinálovém a finálovém zápase. Moc nás těší výhra nad v současnosti nejlepším českým párem Zelingrová / Chabičovský, naopak finálová prohra hodně bolí, zejména proto, že jsme 2/3 utkání měli relativně pod kontrolou. Rozhodli až z naší strany nevydařené poslední 2 endy, kdy jsme se doslova zalekli výhry v celém turnaji. Každopádně to pro nás byl podařený turnaj a doufáme, že si formu udržíme až do 2. kvalifikačního turnaje MČR MD, který se koná již za necelé 3 týdny.

 

Zelingrová / Chabičovský vyhráli 1. kvalifikační turnaj MČR MD a již mají jistý postup do finále MČR. Naopak Jelínková / Mihola byli v 1. turnaji až šestí. Ve druhém turnaji (1. – 4. prosince) tedy musí skončit do čtvrtého místa, aby měli dost bodů na pokračování do playoff.

Hodnocení uzavírá Julie Zelingrová: „Do Lodže jsme jeli s cílem umístit se na stupni vítězů. Bohužel nám uteklo semifinále proti Janičce a Ondrovi, kde nám nevyšel extraend. Zápas o bronz jsme hráli proti lotyšské dvojici Barone / Veidemanis, kterou známe z Rigy, a naši předešlou výhru nad nimi se nám povedlo obhájit.“

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024