Startuje pátý ročník WCT Prague Classic

9. 11. 2023

 

Dnes se v hale na Roztylech rozehrály první zápasy letošního WCT Prague Classic. Představí se několik evropských národních týmů, které se za týden znovu potkají na šampionátu ve Skotsku.

Turnaje se účastní 18 týmů, které si zahrají ve třech skupinách po šesti. Dva týmy z každé skupiny, které postoupí do play-off, proti sobě nastoupí v zápasech v neděli.

Na ledě se objeví i 7 týmů s českými barvami, a to aktuální mistři Team Kubešková a Team Klíma, dále DYB Vedral, Team Hradec, Zbraslav OH, Team Šik a juniorská chlapecká reprezentace Team Chabičkovský.

Ačkoli je Prague Classic turnajem mužské kategorie, Team Kubešková se ho účastní pro doplnění kapacit a zachování klasického hracího plánu, který se musí skládat ze sudého počtu týmů. „Je to možná trochu výjimečné, nicméně se stává, že při nenaplnění turnaje hraje tým z jiné kategorie,“ shrnuje Eleonora Vydrová, koordinátorka národních týmů. „Tým Anny Kubeškové to má v rámci přípravy na ME. Každý takový zápas či turnaj se před mistrovstvím počítá.“

Loňští vítězové, švédský tým Nyman, letos nedorazili. Za to se ale nastoupí několik evropských reprezentací hrající skupinu A ME (obě české, finská a turecká) a skupinu B ME (slovenská, polská a maďarská).

 

Prague Classic se s jednoletou covidovou pauzou koná v Praze od roku 2018. Patří spolu s juniorským turnajem EJCT a Mixed Doubles Prague Trophy ke klasickým turnajům Světové tour v Česku. Zápasy je možné sledovat na YouTube kanále @CeskyCurling a nedělní utkání budou ke shlédnutí také na online platformě České televize.

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024