Stálice i překvapení ve finále MČR mužů a žen

18. 1. 2022

Extraliga se v neděli dohrála a tím se určily tři ženské a tři mužské týmy, které se spolu s minulými mistry poperou o letošní tituly vítězů MČR mužů a žen.

Poslední finále MČR se v kategoriích mužů a žen hrálo v září 2020. Další sezóna se pak kvůli covidu prakticky neodehrála. Nyní tedy máme za sebou základní části extraligy 2021/22. 

Tým Lukáše Klímy (Zbraslav Klíma) měl jako poslední mistr ČR své místo ve finále jisté a základní část vůbec nehrál. Zbylých sedm účastníků se ve dvoukolové základní části utkalo o další tři finálová místa. Nejúspěšnější z nich byl Kolibris NG (Šik), který sice hrál ve výrazně obměněné sestavě, ale s bilancí 9:3 skončil na první příčce. Základ tohoto týmu je zároveň posledním vicemistrem, který hrává finále již mnoho posledních sezón. Na dalších dvou příčkách skončily s bilancí 7:5 týmy Trutnov 1 (Dykes) a Kolibris 2 (Hradec), pro které je finálová účast spíš překvapivým výsledkem. Trutnov totiž z extraligy spadnul a v sezóně 2019/20 se musel probojovat zpět nahoru. Tým Kolibris 2 skončil v extralize 2019/20 předposlední, a proto musel bojovat o udržení v baráži. Nyní se však čtyři zmíněné týmy o mistrovský titul a právo reprezentovat na podzimním mistrovství Evropy.

Svou účast v extralize neudržel tým Céline Dion (Krupanský), který s bilancí 3:9 skončil poslední a sestupuje do 1. ligy. Tento tým hrál extraligu pouze jednu sezónu. Probojoval se do ní v poslední hrané soutěži 2019/20. O udržení v extralize musí ještě v baráži bojovat Liboc (Kubeška). Tento tým skončil s bilancí 4:8 předposlední. I tento výsledek se dá považovat za překvapení. Liboc totiž posledně vybojovala český bronz.

Minulého finále se účastnil ještě celek Zbraslav OH, kteří však letos s bilancí 6:6 skončil před branami postupu.

Tabulka extraligy mužů 2021/22

 

I v ženské soutěži se poslední mistr – Liboc 3 (Kubešková) – rozhodl nehrát základní část extraligy. První po základní části skončila Savona M (Hronová), která má bilanci 10:2. O výhru méně má Savona H (Synáčková). Do finále postoupí i Ledolamky (Špundová) s bilancí 8:4. Obě Savony hrají finále již poněkolikáté. Posledně byla Savona M třetí a Savona H se stala vicemistrem. Ledolamky se naopak do finále probojovaly poprvé.

S extraligou se nyní musí rozloučit Liboc 1 (Nováková), která s bilancí 1:11 sestupuje do 1. ligy. Kolibris 7 (Polívková) vyhrál při své extraligové premiéře dvakrát a tak musí ještě bojovat o udržení v baráži. 

Do minulého finále se ještě probojoval i tým Zbraslav W. Tento tým měl nyní v sezóně dobře našlápnuto, ale nedokázal splnit aktuální vládní covidová nařízení a tak do posledního víkendu nenastoupil.

Tabulka extraligy žen 2021/22

 

Finále MČR mužů a žen bude hrát v Praze-Roztylech 3. – 8. března 2022. Baráže se konají tamtéž o víkendu 9. a 10. dubna.

 


Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024