Sokolky a Demion jsou seniorskými mistry ČR. Liboc 2 vyhrála turnaj akademiků

6. 5. 2019

Během víkendu se na Roztylech odehrálo mistrovství ČR v kategorii seniorů a seniorek. Zároveň se na ledě konal Otevřený turnaj akademiků. Mezi seniory vyhrál Demion, Sokolky si vybojovaly pohár pro seniorky a Liboc 2 se stala vítězem akademického turnaje. Ani v jedné soutěži se vítězem nestal obhájce titulu.

 

MČR seniorů

Šest týmů hrálo základní část ve dvou skupinách. Z prvních míst přímo do semifinále postoupili Dion VIP a Ledoborci. Ostatní týmy se utkaly v napínavém čtvrtfinále. V něm Kolibris vyhrál nad týmem Zbraslav R poměrem 6:5. Po pěti endech Kolibris vedl 6:0, ale obhájci titulu ze Zbraslavi se nedali a málem zápas otočili. V paralelním utkání zvítězil Demion nad CC Riper 9:8. Demion vedl po dvou endech 6:0, CC Riper pak utkání v předposledním endu otočil, ale Demion se již o vítězství nenechal připravit a za stavu 7:8 skóroval s výhodou dvojkou a tím postoupil do semifinále.

Semifinále mělo výrazně prostší průběh, když Demion překonal Dion VIP 6:2 a Ledoborci přehráli Kolibris 8:1. V utkání o bronz následně zvítězil Kolibris, který porazil Dion VIP 6:3. Toto utkání rozhodla čtyřka ve čtvrtém endu a následná ukradená jednička. V tu chvíli byl stav již 6:1 a VIP již utkání nedokázal srovnat. 

Souboj o titul byl vyrovnaný až do sedmého endu, kdy Demion ukradnul jedničku a tím poprvé v zápase odskočil o dva body. Ledoborcům se dvojku v posledním endu nezdařilo uhrát a díky tomu Demion zvítězil 5:3 a stal se mistrem ČR 2019. Vítězný tým hrál v sestavě Karel Kubeška, Aleš Plešek, Petr Capoušek, Jakub Strnad, Vratislav Cízl.

MČR seniorů 2019
1. Demion
2. Ledoborci
3. Kolibris
4. Dion VIP
5. Zbraslav R
6. CC Riper

 

Podrobné výsledky naleznete zde.

 

MČR seniorek

Po základní části postoupily Sokolky z prvního místa přímo do finále. Zbylá dvojice se utkala v semifinále, v němž zvítězila Liboc 1 nad CItadelou 5:4. 

Ve finálovém utkání tedy nastoupily Sokolky a Liboc 1. Tento vyrovnaný souboj se dostal za stavu 7:7 až do extraendu. Liboci se bez výhody posledního kamene nedařilo budovat center guardy a na konci Sokolky házely otevřený take-out. Ten se jim zdařil a díky tomu se staly mistryněmi ČR 2019. Vítězky hrály v sestavě Kateřina Zapletalová, Helena Krámská, Hana Velová, Ivana Bartáková.

 

MČR seniorek 2019
1. Sokolky
2. Liboc 1
3. CItadela

 

Podrobné výsledky naleznete zde.

 

Turnaj akademiků

Čtyři týmy se zúčastnily tradičního turnaje určeného registrovaným hráčům i absolventům vysokoškolského tělocviku. Všechny celky si zahrály základní část a semifinále. V něm Liboc 2 jednoznačně porazila UK BioDemo poměrem 11:3 a Ledoborci 8 po vyrovnaném začátku překonali Liboc 5 6:3 díky zisku čtyřky v pátém endu, na kterou již soupeř nedokázal reagovat.

O bronz se utkaly méně zkušené týmy Liboc 5 a UK BioDemo. Souboj byl napínavý, rozhodla až trojka v šestém endu, díky které Liboc 5 vyhrála poměrem 6:3.

Finále začalo ziskem trojek na obou stranách, ale rozhodla až ukradená jednička v pátém endu, kvůli které Liboc odskočila na trojbodový rozdíl a Ledoborci již průběh utkání nedokázali otočit. Liboc 2 ve složení Radim Břenek, Vojtěch Kalina, Simona Zajíčková, Tomáš Skokánek vyhrála 6:4.

 

Turnaj akademiků ’19
1. Liboc 2
2. Ledoborci 8
3. Liboc 5
4. UK BioDemo

 

Podrobné výsledky naleznete zde.

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024