Sokolky a Demion jsou seniorskými mistry ČR. Liboc 2 vyhrála turnaj akademiků

6. 5. 2019

Během víkendu se na Roztylech odehrálo mistrovství ČR v kategorii seniorů a seniorek. Zároveň se na ledě konal Otevřený turnaj akademiků. Mezi seniory vyhrál Demion, Sokolky si vybojovaly pohár pro seniorky a Liboc 2 se stala vítězem akademického turnaje. Ani v jedné soutěži se vítězem nestal obhájce titulu.

 

MČR seniorů

Šest týmů hrálo základní část ve dvou skupinách. Z prvních míst přímo do semifinále postoupili Dion VIP a Ledoborci. Ostatní týmy se utkaly v napínavém čtvrtfinále. V něm Kolibris vyhrál nad týmem Zbraslav R poměrem 6:5. Po pěti endech Kolibris vedl 6:0, ale obhájci titulu ze Zbraslavi se nedali a málem zápas otočili. V paralelním utkání zvítězil Demion nad CC Riper 9:8. Demion vedl po dvou endech 6:0, CC Riper pak utkání v předposledním endu otočil, ale Demion se již o vítězství nenechal připravit a za stavu 7:8 skóroval s výhodou dvojkou a tím postoupil do semifinále.

Semifinále mělo výrazně prostší průběh, když Demion překonal Dion VIP 6:2 a Ledoborci přehráli Kolibris 8:1. V utkání o bronz následně zvítězil Kolibris, který porazil Dion VIP 6:3. Toto utkání rozhodla čtyřka ve čtvrtém endu a následná ukradená jednička. V tu chvíli byl stav již 6:1 a VIP již utkání nedokázal srovnat. 

Souboj o titul byl vyrovnaný až do sedmého endu, kdy Demion ukradnul jedničku a tím poprvé v zápase odskočil o dva body. Ledoborcům se dvojku v posledním endu nezdařilo uhrát a díky tomu Demion zvítězil 5:3 a stal se mistrem ČR 2019. Vítězný tým hrál v sestavě Karel Kubeška, Aleš Plešek, Petr Capoušek, Jakub Strnad, Vratislav Cízl.

MČR seniorů 2019
1. Demion
2. Ledoborci
3. Kolibris
4. Dion VIP
5. Zbraslav R
6. CC Riper

 

Podrobné výsledky naleznete zde.

 

MČR seniorek

Po základní části postoupily Sokolky z prvního místa přímo do finále. Zbylá dvojice se utkala v semifinále, v němž zvítězila Liboc 1 nad CItadelou 5:4. 

Ve finálovém utkání tedy nastoupily Sokolky a Liboc 1. Tento vyrovnaný souboj se dostal za stavu 7:7 až do extraendu. Liboci se bez výhody posledního kamene nedařilo budovat center guardy a na konci Sokolky házely otevřený take-out. Ten se jim zdařil a díky tomu se staly mistryněmi ČR 2019. Vítězky hrály v sestavě Kateřina Zapletalová, Helena Krámská, Hana Velová, Ivana Bartáková.

 

MČR seniorek 2019
1. Sokolky
2. Liboc 1
3. CItadela

 

Podrobné výsledky naleznete zde.

 

Turnaj akademiků

Čtyři týmy se zúčastnily tradičního turnaje určeného registrovaným hráčům i absolventům vysokoškolského tělocviku. Všechny celky si zahrály základní část a semifinále. V něm Liboc 2 jednoznačně porazila UK BioDemo poměrem 11:3 a Ledoborci 8 po vyrovnaném začátku překonali Liboc 5 6:3 díky zisku čtyřky v pátém endu, na kterou již soupeř nedokázal reagovat.

O bronz se utkaly méně zkušené týmy Liboc 5 a UK BioDemo. Souboj byl napínavý, rozhodla až trojka v šestém endu, díky které Liboc 5 vyhrála poměrem 6:3.

Finále začalo ziskem trojek na obou stranách, ale rozhodla až ukradená jednička v pátém endu, kvůli které Liboc odskočila na trojbodový rozdíl a Ledoborci již průběh utkání nedokázali otočit. Liboc 2 ve složení Radim Břenek, Vojtěch Kalina, Simona Zajíčková, Tomáš Skokánek vyhrála 6:4.

 

Turnaj akademiků ’19
1. Liboc 2
2. Ledoborci 8
3. Liboc 5
4. UK BioDemo

 

Podrobné výsledky naleznete zde.

 

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024