Skotky a Maďaři vyhráli EJCT 2021

4. 10. 2021

V šestém ročníku juniorského turnaje zvítězil skotský tým skipky Henderson a maďarský celek skipa Tatára. Mezi českými dívkami skončil nejlépe tým Dion XX skipky Zelingrové, který vybojoval bronz. Z českých chlapců se nejdál dostali Ledoborci NG (Hanák), kteří skončili čtvrtí.

Z Češek se do playoff dostaly týmy skipek Zelingrové a Špundové. Bohužel však na sebe narazily hned v kvalifikačním utkání. V těsném souboji vyhrál poměrem 8:7 prvně jmenovaný tým Dion XX, který byl jediným českým, jež pokračoval dál. Dionky v semifinále podlehly týmu skipky Mesloe, poté si však spravily chuť výhrou nad týmem Messenzehl a tím vybojovaly bronzovou medaili. Zlato získal skotský tým skipky Henderson, stříbro si do Norska odváží Mesloe a její spoluhráčky.

I v chlapecké soutěži postoupily do nadstavby dva české týmy, které na sebe hned narazily. V napínavém utkání zvítězil 6:5 tým skipa Hanáka (Ledoborci NG), který tím vyřadil poslední domácí juniorské mistry – Dion Alpha skipa Chabičovského. V semifinále se Češi utkali s loňskými vítězi z Německa, které skipuje Benny Kapp. Souboj se protáhnul až do extraendu, v něm však byli úspěšnější Němci. Zápas o bronz dopadl také ve prospěch zahraničního týmu. Bronz si tedy odváží norský tým, které skipuje Øy. Obhájce Kapp se nakonec musel smířit se stříbrem. Poměrem 5:4 ve finále vyhrál tým maďarského skipa Tatára.

 

Minulá česká stříbra z obou kategorií se nepodařilo obhájit. Zároveň však kvůli věku nehrál ani jeden z týmů v tehdejších sestavě. K jediné medaili se probojovaly hráčky Dion XX, které po semifinálovém zklamání odcházely z turnaje s bronzovou radostí: „S výsledkem jsme velice spokojené, z turnaje jsme si odnesly nejen medaili, ale i hodně zkušeností. Musely jsme zlepšit komunikaci, vzhledem k tomu, že byla hala plná lidí a moc jsme se neslyšely. Taky jsme se poučily z chyb, které jsme v předchozích zápasech dělaly. A hlavně jsme do týmu vzaly novou hráčku, takže se stále sehráváme. Ale už teď nám je jasné, že to bude skvěle fungovat.“ Souboj o bronz byl hodně vyrovnaný: „Bylo to psychicky náročné, hlavně poslední end, který musel být zahrán opravdu precizně.“ Češky totiž šly do posledního endu sice s výhodou, ale za stavu 5:6. Nakonec se jim závěr povedl a za bouřlivého aplausu v hale získaly tři body, výhru a bronzové medaile. Hráčky Dion XX nyní mají nabitý program: „Příští víkend hrajeme první ligu a na konci října se chystáme na EJCT do norského Osla, už se moc těšíme!“

 

Podrobné informace o turnaji naleznete na curling.cz/ejct2021

 


Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024