Skotky a Maďaři vyhráli EJCT 2021

4. 10. 2021

V šestém ročníku juniorského turnaje zvítězil skotský tým skipky Henderson a maďarský celek skipa Tatára. Mezi českými dívkami skončil nejlépe tým Dion XX skipky Zelingrové, který vybojoval bronz. Z českých chlapců se nejdál dostali Ledoborci NG (Hanák), kteří skončili čtvrtí.

Z Češek se do playoff dostaly týmy skipek Zelingrové a Špundové. Bohužel však na sebe narazily hned v kvalifikačním utkání. V těsném souboji vyhrál poměrem 8:7 prvně jmenovaný tým Dion XX, který byl jediným českým, jež pokračoval dál. Dionky v semifinále podlehly týmu skipky Mesloe, poté si však spravily chuť výhrou nad týmem Messenzehl a tím vybojovaly bronzovou medaili. Zlato získal skotský tým skipky Henderson, stříbro si do Norska odváží Mesloe a její spoluhráčky.

I v chlapecké soutěži postoupily do nadstavby dva české týmy, které na sebe hned narazily. V napínavém utkání zvítězil 6:5 tým skipa Hanáka (Ledoborci NG), který tím vyřadil poslední domácí juniorské mistry – Dion Alpha skipa Chabičovského. V semifinále se Češi utkali s loňskými vítězi z Německa, které skipuje Benny Kapp. Souboj se protáhnul až do extraendu, v něm však byli úspěšnější Němci. Zápas o bronz dopadl také ve prospěch zahraničního týmu. Bronz si tedy odváží norský tým, které skipuje Øy. Obhájce Kapp se nakonec musel smířit se stříbrem. Poměrem 5:4 ve finále vyhrál tým maďarského skipa Tatára.

 

Minulá česká stříbra z obou kategorií se nepodařilo obhájit. Zároveň však kvůli věku nehrál ani jeden z týmů v tehdejších sestavě. K jediné medaili se probojovaly hráčky Dion XX, které po semifinálovém zklamání odcházely z turnaje s bronzovou radostí: „S výsledkem jsme velice spokojené, z turnaje jsme si odnesly nejen medaili, ale i hodně zkušeností. Musely jsme zlepšit komunikaci, vzhledem k tomu, že byla hala plná lidí a moc jsme se neslyšely. Taky jsme se poučily z chyb, které jsme v předchozích zápasech dělaly. A hlavně jsme do týmu vzaly novou hráčku, takže se stále sehráváme. Ale už teď nám je jasné, že to bude skvěle fungovat.“ Souboj o bronz byl hodně vyrovnaný: „Bylo to psychicky náročné, hlavně poslední end, který musel být zahrán opravdu precizně.“ Češky totiž šly do posledního endu sice s výhodou, ale za stavu 5:6. Nakonec se jim závěr povedl a za bouřlivého aplausu v hale získaly tři body, výhru a bronzové medaile. Hráčky Dion XX nyní mají nabitý program: „Příští víkend hrajeme první ligu a na konci října se chystáme na EJCT do norského Osla, už se moc těšíme!“

 

Podrobné informace o turnaji naleznete na curling.cz/ejct2021

 


Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024