Šest párů v boji o mistrovství světa

1. 2. 2020

O víkendu se utká šest dvojic v MČR o titul mistra ČR a právo reprezentovat na mistrovství světa, ze kterého je již možné získat body pro postup na olympijské hry.

Od soboty 1. února se v Praze na Roztylech odehraje finálový turnaj MČR mixed doubles. Ze dvou kvali fikačních turnajů postoupilo do finále šest týmů. Po jednom kole vzájemných zápasů se určí pořadí a první tým postoupí rovnou do finále. Druhý a třetí pár se v neděli večer ještě utkají o postup. Samotné finále se hraje na dvě vítězná utkání a koná se v pondělí 3. února od 14.00 a od 18.00. Případné třetí utkání je naplánováno na úterý od 18.00.
Titul bude obhajovat dvojice Zuzana Paulová / Tomáš Paul, která již v této sezóně vybojovala čtyři medaile na okruhu Světové curlingové tour (zlato v St. Gallenu, stříbro v Tallinnu, bronz v Charlotte a Gävle). I díky tomu se favorité cítí pozitivně: „Do přípravy jsme letos investovali opravdu hodně a zatím si myslíme, že se nám to vyplácí. Máme natrénováno, zahráli jsme spoustu zápasů v play off na světové tour, zlepšili jsme komunikaci a obecně se na ledě cítíme dobře. Proti loňskému roku bychom na tom měli být lépe.“ Tato opatrná formulace je však spíš projevem skromnosti mnohonásobných mistrů, kteří vloni ve finálovém turnaji vyhráli všechny zápasy.

Letos nehrají vicemistři Petra Vinšová / Lukáš Klíma, kteří v této sezóně upřednostnili soutěž čtyřčlenných týmů. V ní oba uspěli: ženy postoupily na mistrovství světa a mužská reprezentace se po několika letech probojovala do elitní desítky mistrovství Evropy.
Letošní MČR mixed doubles hrají obhájci bronzové medaile Eva Miklíková / Dalibor Miklík a mimo jiných také pár Veronika Neznalová / Matěj Neznal, kteří jsou již několik sezón českou dvojkou v rankingu Světové tour, ale ve finálovém turnaji MČR jsou poprvé. Srovnání zahraničních a domácích výsledků je obecně obtížné, jak potvrzují i Paulovi: “Je pravdou, že s českými týmy jsme tolik zápasů neode hráli a strategie českých týmů může být odlišná od zahraničních týmů, což nám ne vždy vyhovuje. Uvidíme, jak se na finále připravili soupeři. Víme, že nastupujeme proti zkušeným týmům nebo individuálně dobrým hráčům a nemůžeme čekat, že nám dají něco zadarmo. Cíl je moc velký, mistrovství světa, kde se konečně zabojuje o olympijské body. Rozhodně před sebou máme zajímavý a napínavý turnaj.”

Vítěz finálového turnaje MČR MD získá právo reprezentovat na mistrovství světa mixed doubles, které se koná v dubnu v Kanadě. Pouze z mistrovství světa 2020 a 2021 je možné získat body pro postup na Olympijské hry 2022.

Přijďte fandit!

Podrobnosti naleznete na webu curling.cz/finale-mixed-doubles-2020

 

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024