Selnekovičová: tým klapal skvěle

17. 11. 2022

Češi uspěli na mistrovství světa „B“, kde vybojovali zlaté medaile a postup do MS-A. Do teď si Češi nejlépe vedli v béčku v roce 2019, kdy získali bronz. Po jednom roce v áčku však bohužel opět sestoupili. Snad se tentokrát Češi v MS-A udrží. Hraje se 4. – 11. března 2023. Úspěšné MS-B jsme probrali se skipkou Danou Selnekovičovou:

 

S jakými ambicemi jste na turnaj odjížděli? Kdyby vám před odletem někdo řekl, že se budete vracet se zlatými medailemi na krku, věřili byste tomu?
Před odjezdem na MS měl každý z týmu jiné ambice, chtěli jsme bojovat o postup na MS-A, ale důraz jsme kladli hlavně na souhru týmu a vzájemnou podporu, kde jsme měli v minulosti nedostatky. Tým klapal úplně skvěle a výsledek je úžasný, zlaté medaile jsou bonusem pro nás všechny, takový úspěch jsme opravdu nečekali. Máme obrovskou radost a motivaci na MS-A.

Co podle tebe rozhodlo o úspěchu týmu?
Jak jsem již zmínila, nejdůležitější byla pozitivita, vzájemná podpora všech hráčů v týmu. U curlingu se mi líbí označení „šachy na ledě“, musíte se plně soustředit, věřit si a nenechat se rozhodit nepovedeným kamenem. To vše se dařilo a já ještě jednou moc děkuji všem, kteří nám v tom pomáhali.

Ve skupině jste s Dány prohráli, ve finále jim pak porážku vrátili. V čem byly zápasy jiné, s jakou taktikou jste do finálového zápasu nastupovali?
Na první zápas s Dánskem jsme nastupovali asi příliš sebevědomě, protože jsme je snadno porazili na turnaji v Praze ani ne měsíc před MS. Navíc jsme měli za sebou výhru nad Německem, které nás často velmi potrápí a tak jsme čekali snadný průběh. Od začátku se nám nedařilo dostat se do naší hry, až jsme prohráli. Ve finálovém zápase jsme již věděli, že nevyhráli náhodou a že se musíme o vítězství „poprat“. Celý průběh zápasu se odvíjel od prvních dvou endů, na konci kterých jsme vedli již 5:0 a tušili jsme, že si výhru již vzít nenecháme.

Překvapil vás nějaký tým svými výkony (ať už pozitivně, nebo negativně)
Myslím, že nás překvapili jen Dánové, kteří přijeli úžasně mentálně připravení. Obvykle má každý tým na turnaji výkyvy, ale oni jeli po celou dobu velmi suverénně a sebejistě, svůj úspěch si jednoznačně zasloužili.

Jak vidíte své šance v elitní skupině MS?
Z MS-A již máme naštěstí zkušenost, víme, do čeho jdeme. Zde již nejsou slabší týmy, každý zápas bude těžký a my budeme chtít hrát stejně soustředěně a v klidu, jako nyní. Doufáme, že se nám podaří udržet se ve skupině a sbírat tak kvalifikační body na příští paralympiádu v Itálii.

 

X091831

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024