Selnekovičová o MS A

13. 3. 2023

„Věříme, že za rok už nám play-off neuteče!“ hlásá Dana Selnekovičová, skipka českého týmu vozíčkářů, který minulý týden na MS A v Kanadě přepsal historické tabulky – jako první český tým v historii skončil na 8. místě a zajistil si tak účast v elitní skupině MS i v příštím roce. 

Jak jste si poradili s dlouhou cestou a jetlagem? Přece jenom ne všichni z týmu jsou zvyklí cestovat takovou dálku.

Dana: Na tento dlouhý let jsme se mentálně připravovali již předem, věděli jsme, co nás čeká a jaká jsou doporučení. Nějaké větší obtíže jsme zřejmě i díky adrenalinu a nedočkavosti na nadcházející turnaj nezaznamenali, tak doufáme, že stejně dobře proběhne i cesta zpět a návrat k našemu standardnímu středoevropskému času.

 

Na turnaji jste zvítězili v pěti zápasech. Která výhra je pro vás nejcennější?

Dana: Podle tabulky by se mohlo zdát, že nejcennější je výhra s Koreou, která v tabulce skončila výše nad námi. Na takovémto turnaji ale žádný zápas není jednoduchý, každý jsme chtěli vyhrát. Z celkového pohledu nám tak asi největší radost udělala výhra nad Dánskem, která nám zajistila setrvání v elitní skupině MS A.

 

Od postupu do play-off vás nakonec dělila jediná výhra. Je nějaký zápas, který mohl dopadnout jinak, kde jste měli šanci výhru urvat?

Dana: Takovýchto zápasů jsme měli více, mrzí nás třeba Japonsko, což byl úplně první zápas turnaje a všichni jsme se trochu trápili s ledem. My i soupeř jsme dělali hodně chyb, hrálo se tedy spíš o to, kdo se rychleji přizpůsobí novým podmínkám. Dalším zápasem, kde to bylo jen „o chlup“ bylo třeba Norsko, kde se rozhodlo až posledním kamenem v extraendu, nebo poslední zápas turnaje se Švédskem. Šancí na lepší umístění bylo více a to nám dává jistotu, že do této elitní světové skupiny opravdu patříme.

 

Jaká byla atmosféra na šampionátu? Hrát v Kanadě, v Mekce curlingu, musí být zážitek.

Dana: Při vlastní hře jsme ani moc rozdíl nevnímali, jen jsme byli v jiné hale a rovněž bez diváků, jako jsme zvyklí. V tomto ohledu nás tedy alespoň nic nerozptylovalo od naší hry. Velký rozdíl jsme však viděli mimo halu. Na oblečení máme napsané „Czech curling“ a lidé nás oslovovali, chtěli si s námi povídat a přáli nám hodně úspěchů. To bylo velmi motivující a osvěžující. Je tady cítit, že curling žije a je velmi oblíbený.

 

Jaká byla celková úroveň turnaje? Byl to nekvalitnější turnaj, kterého jste se kdy zúčastnili?

Dana: Úroveň MS A je samozřejmě na velmi vysoké úrovni, měli jsme již zkušenosti z roku 2019, kdy se nám rovněž podařilo postoupit a tento turnaj absolvovat. I když jsme věděli, do čeho jdeme, turnaj byl pro nás velmi náročný. Hrát 11 takto těžkých zápasů po sobě je opravdu vyčerpávající a jsme rádi, že jsme to zvládli tak, jak jsme doma před odletem doufali.

 

Příští šampionát se odehraje za rok v Koreji. Jak vidíte své šance? Teď vám postup do play-off utekl jen o kousíček…

Dana: Na tento turnaj jsme se intenzivně připravovali s druhým trenérem Jaroslavem Vedralem a při hře jsme jasně viděli naší vzrůstající výkonnost. V této širší spolupráci bychom rádi pokračovali a věříme, že za rok budeme minimálně stejně kvalitně připravení a play-off již nám neuteče.

 

230303 Team headshot team photos 144
World Wheelchair Curling Championship 2023, Richmond, Canada, Foto: WCF

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024