Rušení šampionátů

1. 9. 2020

Světová curlingová federace zrušila další šampionáty. Důvodem jsou opatření v souvislosti s koronavirem. Obecně došlo k redukci akcí a preferenci olympijských a paralympijských kategorií (ženy, muži, mixed doubles a vozíčkáři). Již dříve bylo zrušeno mistrovství světa mixů.

 

Muži a ženy

Nově došlo ke zrušení kontinentálních šampionátů mužů a žen (mistrovství Evropy, pacificko-asijské mistrovství, americká challenge).

Dále byla zrušena kvalifikace o mistrovství světa mužů a žen 2021 (WQE). Té se měly zúčastnit země, které by se z kontinentů nedostaly na svět přímo.

Kvůli zrušení kontinentálních mistrovství došlo ke změně systému postupu a rovnou byly na základě loňských výsledků a světového rankingu stanoveni účastníci:

mistrovství světa žen 2021:

pořadatel: Švýcarsko
Evropa: Česká republika, Dánsko, Estonsko, Německo, Rusko, Skotsko, Švédsko
americká zóna: Kanada, USA
pacificko-asijská zóna: Čína, Japonsko
postup podle rankingu: Korea

 

mistrovství světa mužů 2021:

pořadatel: Kanada
Evropa: Dánsko, Itálie, Německo, Nizozemsko, Norsko, Skotsko, Švédsko, Švýcarsko
americká zóna: USA
pacificko-asijská zóna: Korea, Japonsko
postup podle rankingu: Rusko

Z toho vyplývá, že Češky mají účast jistou díky šestému místu týmu Anny Kubeškové na mistrovství Evropy 2019. Muži (skip Lukáš Klíma) na tom samém ME vybojovali návrat do „áčka“, ale to bohužel nestačí na členství v evropské osmičce (umístění na prvním místě v ME-B odpovídá celkové jedenácté příčce).

 

Junioři

Bohužel bylo zrušeno i lednové mistrovství světa juniorů ‚B‘, kam měly jet české reprezentace chlapců a dívek. Pro české juniorské reprezentanty tedy prakticky skončila sezóna.

 

Vozíčkáři

Mistrovství světa vozíčkářů ‚B‘, včetně nové soutěže MS mixed doubles vozíčkářů, bylo z přelomu října a listopadu přesunuto na leden 2021. Z něj musí čeští vozíčkáři vybojovat postup na mistrovství světa ‚A‘ (březen 2021).

 

Mixed doubles

Tímto rozhodnutím nebylo ovlivněno mistrovství světa mixed doubles (duben 2021), jelikož tomu nepředchází kontinentální šampionáty.

Zatím stále platí, že dvojice Paulová / Paul vybojovala na MS 2019 účast na příštím MS, avšak MS 2020 bylo zrušeno.

 

 

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024