Rozhovor: Tým Lukáše Klímy čeká poslední zahraniční turnaj před ME

27. 10. 2023

V pátek ráno začíná naše mužská reprezentace hrát WCT turnaj ve švýcarském Bernu. Jedná se o předposlední turnajovou zkoušku před mistrovstvím Evropy, které se odehraje v polovině listopadu.

V rozhovoru skip Klíma odpovídá na otázky ohledně cílů v Bernu a plánů na ME.

 

Jak hodnotíš zatím letošní sezónu a působení vašeho týmu?
Letos jsme změnili hodně věcí, zejména co se týká techniky odhazování. Na začátku sezóny jsme měli soustředění s naším kanadským trenérem a od té doby týmově i individuálně pracujeme na určitých změnách. Posouváme se správným směrem, ale současně jsme doposud trochu bojovali s nekonzistentností našich výkonů. Máme v týmu velmi dobrou atmosféru, pracujeme mimo led s kondičním trenérem a psychologem a celkově mám zatím z dosavadního průběhu sezóny dobrý pocit.

 
O víkendu vás čeká WCT turnaj v Bernu, máte něco, co plánujete na turnaji vyzkoušet?
Nemáme v plánu zkoušet nic konkrétního. Teď je to o rozehrání se před mistrovstvím Evropy. Je to prostě o tom odehrát zápasy a přenést vše, na čem jsme pracovali na trénincích, do zápasové praxe.
 
Je to poslední turnaj před ME? Už máte vše usazené, nebo musíte ještě něco „vychytat“?
Ještě nás čeká Prague Classic v Praze. Pro oba turnaje je plán stejný, uhrát co nejlepší výsledky, nasbírat body do rankingu a rozehrát se před ME. 
 
Jaké jsou vaše cíle a očekávání na turnaji v Bernu? A co ME?
V Bernu se nám tradičně daří, play-off je minimum. Letos je obsazení trochu slabší než poslední roky, tak bychom se rádi dostali za brány čtvrtfinále, kde zpravidla končíme.
Na ME máme jasný cíl, a to postup na MS (do 8. místa). Rádi bychom vylepšili poslední dvě umístění, což byla 7. místa.
 
Jak bys hodnotil vaši aktuální formu? Už jste sehraní?
V posledních týdnech jsme strávili na ledě spoustu času, vyhráli Kolibris Cup a skončili třetí na WCT na Zbraslavi. Celkově si myslím, že směrem k ME postupujeme dle plánu. 
 
Je pro vás ME vrcholem sezóny, na který se připravujete?
Ne, je to jeden ze tří vrcholů – mistrovství Evropy, České republiky a světa. Ten hlavní vrchol je dubnové mistrovství světa. Předpokladem účasti na MS je však postup z ME, takže určitě to je jeden z hlavních vrcholů. Neřešíme ale zase tak moc, jestli skončíme na šestém nebo sedmém místě. NA MS pak už jde o každé jedno místo.
 
Máte nějaké změny v sestavě?
Naše sestava je stejná jako loni, kdy jsme se poznávali a dávali dohromady. Zkoušeli různé varianty sestavy. Letos už máme jasně danou sestavu od začátku roku. Plánujeme odehrát co nejvíce zápasů v základní sestavě (Lukáš Klípa, Martin Jurík, Marek Černovský, Lukáš Klíma) a pokud možno teď několik let do sestavy nezasahovat.
 
Průběh zápasů a online výsledky z Bernu můžete sledovat na WCT stránkách.

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024