Rozhovor: Tým Kubešková odehraje v Kodani poslední turnaj před ME

3. 11. 2023

Ženský reprezentační tým vyrazil na poslední turnaj před mistrovstvím Evropy, které je čeká v druhé polovině listopadu. Zahraje si na Danish Open v Kodani, který je pro ně v letošní sezóně třetím turnajem v rámci takzvané Nordic Curling Tour.

První zápas ženský tým odehrál už ve čtvrtek, kde s klidem porazil německý tým skipky Abbes. V průběhu víkendu ale ženy čekají poměrně těžké soupeřky, jako je například čtyřnásobná dánská olympijská reprezentace skipky Dupont, proti které si zahrají v sobotu po poledni.

Skipky Anny Kubeškové jsme se zeptali na několik otázek k turnaji a přípravě na ME.

 

Jak zatím hodnotíš letošní sezónu?

Hodnotím ji docela pozitivně. Dostaly jsme se do čtvrtfinále v Baselu, což je vzhledem k obsazení takového turnaje velmi pěkný výsledek. Skončily jsme druhé na WCT v Praze, což pro nás bylo zklamáním, ale i finálová účast na WCT je fajn. Přestože jsme nově složený tým, který se ještě navzájem poznává, tak jsou ty výsledky za mě dobré.

Tento víkend hrajete turnaj v Dánsku. Co od turnaje čekáte, máte nějaký cíl?

Náš cíl pro Dánsko je určitě najít nějakou jistotu a najít komfort v tom, jak hrajeme. Abychom si byly jisté, že sestava A, kterou máme, bude ta nejlepší a bude dobře fungovat tak, abychom na Evropě předvedly ten nejlepší výsledek.

Je to poslední turnaj před ME. Už máte vše usazené, nebo musíte ještě něco „vychytat“?

Je to pro nás poměrně důležitý turnaj, protože je tady led, který odpovídá zhruba tomu, co očekáváme, že bude na ME. To znamená, že je točivý a poměrně rychlý. Je určitě fajn, že máme možnost si pár týdnů před mistrovstvím takový led vyzkoušet a dotrénovat všechny drobnosti.

Jak se vám zatím na Danish Open hraje?

Zatím jsme tu absolvovaly jeden trénink a jeden zápas. Bylo to fajn, sedá si to. Věřím, že ještě odehrajeme lepší zápasy. Zatím výhru máme, ale myslím si, že je tam určitě ještě prostor pro zlepšení.

Jak bys hodnotila vaši aktuální formu?

Naše aktuální forma odpovídá části sezóny, ve které se nacházíme. Určitě jsou věci, na kterých je ještě potřeba pracovat a doladit je. Jsme si toho vědomy a snažíme se k tomu cíli směřovat. Máme spolu s tímto turnajem před sebou ještě nějaké tréninky a věřím, že do Evropy budeme připravené, jak nejlépe to v aktuální situaci jde.

Je pro vás ME vrcholem sezóny, na který se připravujete?

Mistrovství Evropy je pro nás určitě jedním z vrcholů sezóny. Celkově jich je více, ale na další z nich teď určitě nemyslíme. Máme cíl na Evropě a je důležité ho splnit. Až poté se můžeme posunout k dalším cílům, jako je mistrovství republiky a následně mistrovství světa, pokud se nám zadaří a splníme na ME to, co bychom rády.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024