Rozhovor s L. Klímou před MS 2023

1. 4. 2023

Naši reprezentanti do prvního zápasu nastoupí v neděli 2.4. v 01:00 v noci (českého času). Jejich soupeřem bude Nový Zéland. Před startem turnaje jsme krátce vyzpovídali skipa českého týmu Lukáše Klímu. 

Všechny informace o turnaji najdete zde: https://curling.cz/msmuzu2023/

 

Před rokem v USA jste skončili na 9. místě. Jaké myslíš, že jsou letos vaše šance? S jakým výsledkem budete spokojeni?

Lukáš: Spokojeni budeme, když podáme dobrý výkon a budou fungovat věci, na kterých pracujeme. Loni jsme měli 5 výher a 7 proher, cílem je bilanci vylepšit a uhrát minimálně 6/6. Na to, doufáme, máme a když se sejdou ostatní výsledky, tak je to na hraně postupu do playoff.

Loni s vámi na MS hrál Jiří, Candra, letos jej v týmu nahradil Martin Jurík. Proč padla volba právě na Martina? Co do týmu přináší a jak se vám s ním hraje?

Lukáš: Celá řada důvodů. Martin je šikovnej hráč, silnej metař, má už určité zkušenosti, je to náš kamarád a dobře zapadá do týmu. Hraje se s ním dobře a věříme, že nám pomůže vylepšit loňský výsledek.

Je nějaký tým a zápas, na který se opravdu těšíte? A naopak máte nějakého soupeře, proti kterému hrajete opravdu neradi?

Lukáš: Těšíme se na všechny zápasy. Kromě Novozélanďanů známe všechny, nebereme to tak, že hrát s někým je zážitek nebo naopak, že bychom se někoho báli. Aktuálně nejsložitější je hrát asi s Mouatem (Skoti), pokud se dostanou do jejich top formy. Ale hrajeme s nimi celkem rádi.

Zlato loni získali Švédové (Edin), kteří ve finále porazili Kanadu (Gushue). Koho tipuješ na celkové vítězství letos?

Lukáš: Dá se očekávat klasicky boj Švédsko, Kanada, Skotsko. Nejlepší jsou aktuálně podle mě Skotové, ale je otázka, jak nakopne Kanadu domácí publikum. Nejde ale podceňovat ani Švýcary, kteří hráli na Evropě skvěle, Italy, kteří sbírají medaile na posledních akcích pravidelně, či Američany. Ta špička je aktuálně opravdu široká.

 

IMG 6731

 

Aktuální turnajové dění můžete sledovat také na našich sociálních sítích – na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024