Rozhovor s Jakubem Hanákem o MSJ B

22. 12. 2022

Čeští junioři se na mistrovství světa „B“ neprobojovali ze skupiny. To bohužel znamená, že nepostupují do MS-A. Čtěte rozhovor se skipem Jakubem Hanákem:

Na MSJ B jste po 3 výhrách (Slovinsko, Keňa, Mongolsko) a 3 prohrách (Švédsko, Japonsko, Nizozemsko) nepostoupili ze skupiny a obsadili tak celkové 12. místo. Jak jste s umístěním spokojeni?
Nejsme, určitě jsme chtěli a měli alespoň postoupit do čtvrtfinále, bohužel kvůli prohře s Nizozemskem a neuspokojivým LSD to nevyšlo.

Důležitým zápasem bylo utkání proti Japonsku, ve kterém se však z výhry bohužel radovali soupeři. Jak zápas probíhal a co nakonec o výhře Japonců rozhodlo?
Začátek nám sice utekl, ale furt jsme věřili a nakonec jsme skóre dorovnali, bohužel obě měření byla ve prospěch soupeře a i to rozhodlo o konečné prohře.

Jak vnímáte zápas s Nizozemskem?
Celý zápas jsme byli lepší, ale štěstí nestálo na naší straně. Celý end jsme pokaždé tlačili vysokým číslem, jejich skip ale dokázal naše útoky eliminovat, zápas jsme kontrolovali až do extraendu, ale tam na celý tým padla tíha okamžiku a nezvládli jsme zvítězit

Co vás čeká dál? Můžete kvůli věku ještě hrát juniorské MČR?
Kvůli věku může hrát příští rok pouze Jakub Matějíček a David Škácha. Jakuba Rychlého a Matěje Koudelku tuhle sezonu už nejspíše na ledě neuvidíme. Jakuba Hanáka a Davida Škáchu čeká ještě extraligová soutěž.


Podrobnější informací naleznete na webu curling.cz/wjbcc2023


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024