Rozhovor před zápasem s Korejkami

16. 12. 2021

Rozhovor s Annou Kubeškovou po utkání s Tureckem, které Češky vyhrály 7:2. Podrobnosti a textové popisy utkání naleznete na curling.cz/oqe2021

 

Jak jsi spokojená s tímhle zápasem? 

Anna: Tohle byl myslím solidní výkon, hlavně jsme chytly draw váhu rychleji než ony a dokázaly jsme je přetlačit, vlastně jsme tlačily od prvního endu. Jenom se nám tam vždycky nepodařil těsně nějaký kámen, takže jsme to vynulovaly a šly dál. Ale v podstatě jsme jen čekaly na to, až přijde větší end a zaskórujeme.

To tam proběhlo, několikrát jste hezky ukradly. Měla jsi lepší pocit tím, že jste je porazily teďka nedávno na Evropě? Nebo to nemělo žádný vliv?

Anna: My jsme tady už hodně bojovaly třeba s Estonkami, které holky na Evropě porazily (pozn. tým na ME startoval bez Anny, která byla nemocná), takže je to prostě jiný turnaj, na hodně jiném ledě a záleží na tom, jak se každý ten tým přizpůsobí a šly jsme do toho naprosto otevřeně s tím, že vyhrát může kdokoliv, protože Turkyně zrovna tady porazily pár hodně vysoko nasazených týmů a zamíchaly dost tou tabulkou, takže pro nás je to rozhodně cenná výhra.

Jak vám to vůbec teď sedí? Hrajete opět s Klárou Svatoňovou, jak to vnímáš?

Anna: Trošku jsme v těch posledních zápasech měly problémy právě s draw váhou a přesností, což jsem velmi ráda, že se dneska změnilo, že jsme znova našly ten balanc a že jsme dokázaly předvést výkon, který si myslím, že odpovídá naší kvalitě. Tyhle turnaje jsou vždycky takové, že jak se do nich nastoupí, tak se pokračuje. My jsme měly trošku smůlu, že jsme na začátku těsně dva zápasy prohrály, mohly jsme mít dvě výhry po prvním dni, mohly jsme se cítit mnohem lépe. Takže je to samozřejmě trochu smutné, že máme víc proher než jsme doufaly, ale ta dnešní výhra rozhodně je něco, co je pro nás strašně cenné a chceme skončit vítězně v tomhle turnaji.

Teď vás čekají Korejky. Ty už se kvalifikovaly do play-off.

Anna: Věřím, že s tímhle výkonem by to měl být vyrovnaný zápas a že to může skončit vítězně. Takže by to rozhodně bylo hodně příjemné. Ale byly bychom spokojené i s dobrým vyrovnaným zápasem, s tím bychom odtud odjížděly rády.

 


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024