Rozhovor před utkáním o olympiádu

17. 12. 2021

Rozhovor po výhře nad Dánskem, který týmu zajistil 3. místo v play-off a tím dva pokusy kvalifikovat se na OH. Od postupu na OH je v tuto chvílí dělí jediná výhra. Pokud dnes od 15h proti Italům neuspějí, budou mít v sobotu ještě jeden pokus – opět proti Dánům.

 

 

Jak moc jsi nadšen po výhře nad Dánskem?

Lukáš: Vyhráli jsme velmi důležitý zápas, takže teď jsme nadšeni všichni. Ten zápas nebyl tak jednoduchý, bojovali jsme docela dlouho, ale úspěšně, takže jsme nadšení.

Jaký ten zápas byl? Trojka na jednu stranu, trojka na druhou stranu…

Lukáš: Bylo to divoké. Byly tam chyby, protože dneska bohužel byl zase hodně složitý led, oba týmy s tím hodně bojovaly. Myslím, že to, co rozhodlo, bylo že jsme byli méně frustrovaní, prostě jsme víc akceptovali, že tohle je led, na kterém se musí hrát a zvládli jsme to líp. Ty trojky na obě strany – v jednom endu jsme zahráli my dobře, v jednom endu oni dobře. Tady jak oba týmy dělají chyby, tak to velké číslo se dá dát.

Teď jste trénovali, sice na jiné dráze než budete hrát, ale jak to vidíš pro ten zápas proti Itálii?

Lukáš: Spárovali jsme si kameny, máme kameny, které já mám opravdu rád, což ne vždycky platilo do těch zápasů. Takže teď bychom měli mít 8 dobrých kamenů, což je základ. Pak jsme si každý hodili pár kamenů, které jsme si chtěli hodit a naházeli jsme je, takže dobrý.

Ten trénink vypadal hodně pozitivně a nadšeně. Tolik radosti na tréninku už jsem dlouho neviděl.

Lukáš: To víš, jsme naházeli kameny, na to člověk není zvyklý tady na tom ledě (smích).

Jak vidíš soupeře [Itálii]? Hráli jste s nimi na Evropě, hráli jste s nimi teď.

Lukáš: Jsou to kluci, které známe. Hráli jsme s nimi nejen na Evropě a teďka, ale hráli jsme s nimi hodněkrát. Je to tým, který víme, že umíme porazit, takže do toho jdeme s tím, že chceme vyhrát. Vůbec nepřemýšlíme nad sobotním zápasem nebo něco takového. Chceme to prostě dneska rozhodnout, šance podle nás je veliká. Zápas play-off vždycky, když je to jeden zápas od postupu, tak je maličko jiný. Věřím, že šance máme velké.

V čem je to jiné, když je to takhle jeden zápas?

Lukáš: Round robin [pozn. každý hraje proti každému] je maličko jiný mentálně. Tohle už pravdu je ten jeden zápas o postup – když ho vyhraješ, tak jsi na olympiádě. Takový zápas jsme zatím nehráli. Byť jsme třeba měli zápas, který si nesmíme dovolit prohrát, protože zrovna máme nějaké vzájemné zápasy a tak dále. Ale tohle je opravdu jeden zápas kde ten, co vyhraje, tak jede do Pekingu a myslím si, že oba ty týmy to budu maličko cítit. Ten pocit z toho je prostě jiný. My se samozřejmě budeme snažit dělat všechno standardně tak, jak děláme, abychom hráli dobře, ale uvidíme.

Jaké to je pro tebe osobně – hrál jsi před 4 lety v Plzni [pozn. předchozí OH kvalifikace]

Lukáš: Mně přijde skvělé, že to je zábavný příběh. Finálová trojka, co je v play-off, je vlastně stejná. Předtím postupovaly dva týmy, ne tři, letos Norové už vlastně odjeli, protože postoupili přímo, takže je to velmi podobné. Já si myslím, že to je skvělý příběh. Posledně jsme z téhle trojky postoupit nedokázali a já pevně věřím, že letos to dokážeme, takže mě to baví.

 

 

Utkání s Itálií se hraje od 15.00. Můžete sledovat popis zápasu na našem webustream přes recast nebo premiérový živý přenos přes Radiožurnál Sport. Informace najdete také na facebooku, instagramu nebo twitteru.

 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Český curling (@ceskycurling)

 


Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024