Rozhovor před rozhodujícím zápasem

18. 12. 2021

Rozhovor s Lukášem Klímou po prohraném utkání s Itálii, díky kterému postoupili Italové na OH. Čechům zbývá poslední šance postoupit – výhra v utkání s Dánskem.

 

Zápas s Itálií dopadl výsledkově podobně jako v základní části. Byly ty utkání stejné, nebo v nich byl nějaký rozdíl?

Lukáš: V základní části jsme prohráli víc, byl to z naší strany horší zápas. Teď se nám bohužel nepodařilo začít tak, jak jsme chtěli. Chtěli jsme začít opatrněji, ale bohužel jsme se nechali vtáhnout do hry a Italové zahráli moc pěkně ten první end a dali nám za tři. Ale zbytek toho zápasu jsme s nimi hráli vyrovnaný curling, dařilo se nám hrát to, co jsme chtěli a téměř jsme to otočili, byť jsme to nakonec nedotáhli.

V tréninku po zápase s Dánskem jsi byl spokojený s tím výběrem kamenů. Potvrdilo se to teď v zápase proti Itálii, že jste si vybrali dobré kameny?

Lukáš: Těžko říct. Já jsem se svým párem byl naprosto spokojený, Marek s tím až tak spokojený nebyl, což je taky důvod, proč jsme si nakonec teďka zvolili žluté, což jsou kameny, které jsme měli proti Korejcům. A to byl vlastně náš výběr číslo jedna. I minule byl, ale Italové si vybírali barvu a zvolili žlutou a shodou okolností taky zvolil tady ty kameny. Ty jsou podle mě velmi dobré, to se teďka na tréninku potvrdilo. Italové s nimi taky hráli dobře, takže tam už to asi na kameny nesvedeme, když nám to nepůjde.

S Dány jste hráli už v základní části. Budete na základě té zkušenosti něco dělat jinak? Co si z toho předchozího zápasu berete do toho dnešního?

Lukáš: Tam se potvrdilo to, co jsme vypozorovali už na mistrovství Evropy. My máme lepší draw game než oni, oni tvoří celou tu hru pomocí hitů, hit rollů. To znamená, že my potřebujeme hrát dobré draw, v tom jsme určitě lepší než oni. A nenechat se vtáhnout do jejich hry. Věřím, že když budeme hrát tak, jak dneska s Italy, tak že to bude stačit. Protože my jsme nehráli špatně, jenom Italové hráli moc pěkně

Po čtyřech letech zase s Dánskem, zase v olympijské kvalifikaci. Včera ses na ten příběh těšil. Pořád se na něj těšíš?

Lukáš: Já jsem se na ten příběh těšil. Doufal jsem, že ten šťastný konec bude už včera, že se k Dánům vůbec nedostaneme, že postoupíme přes Italy. Ale máme výhodu, hrajeme dobře, podle mě jsme lepší tým než Dánové. Teďka to bude hlavně o tom zůstat v klidu, oklepat se ze včerejší porážky, nastoupit do toho zápasu vyrovnaně, sebevědomě, s energií a já věřím, že to urveme.

 

Utkání s Dánskem se hraje od 15.00. Můžete sledovat popis zápasu na našem webustream přes recast nebo poslouchat živý přenos přes Radiožurnál Sport. Informace najdete také na facebookuinstagramu nebo twitteru.

 

 


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024