Rozhovor: Paulovi se vrací po narození Matěje, budou hrát za Duklu

1. 9. 2023

Od září začínáte hrát za Duklu, oslovila vás sama nebo vy ji?

My už jsme v Dukle byli, před olympiádou jsme s nimi navázali vztah a ten se přerušil během naší hrací pauzy kvůli mému těhotenství s Matějem a porodu. Už dopředu jsme byli domluveni, že nám to klapalo a že jakmile budeme připraveni znovu naskočit na led a hrát o výsledky, tak  se jim máme ozvat a oni nám dají vědět, jestli s námi budou chtít zase spolupracovat a máme radost, že to klaplo.

Na jak dlouho máte uzavřenou smlouvu?

Spolupráci obnovujeme do konce května, je to zatím na jednu sezónu a uvidí se dále podle našich výsledků.

Co je vaším cílem v této sezóně a co vás čeká?

Musíme se, co nejvíce připravit na mistrovství republiky a pak doufejme na mistrovství světa. Oproti jiným sezónám je to specifické v tom, že se musíme více soustředit na domácí led, protože ten vrchol je teď tady. Ale jedeme i na přípravné turnaje do zahraničí: do německého Geisingu, do polské Lodže v listopadu a v prosinci nejspíš do Švédska. A z domácích větších turnajů nás první čeká WCT na Zbraslavi.

Jak jde zkombinovat tahle nabitá příprava s Matýskem?

Je to samozřejmě složitější, než to bylo. Máme nového člena týmu, který si určuje svoje vlastní podmínky a občas má poslední slovo. Ale věříme, že to půjde, zaúkolovali jsme velkou část rodiny a rozdělili si hlídací rozvrh. A Máťa na nás bude koukat z tribuny a fandit nám.

Také jste přejmenovali svůj tým na ASC Dukla, budete tedy teď hrát místo za Zbraslav za Duklu?

Ano, přejmenovali jsme a je to pro nás takový symbolický krok, protože tím chceme ukázat, že jsme součástí tohoto sportovního centra. Je pro nás důležité, protože jsme se tím stali napůl profesionály. Ale Dukla nemá žádný curlingový klub, takže v tomto smyslu budeme pořád hrát za Zbraslav, akorát se budeme jmenovat jinak.

Myslíte, že to, že jste se stali částečně profesionálními curlery, by mohlo pomoci začít brát curling v Česku jako sport, se kterým je třeba počítat?

Doufáme, že tomu to tak je, curling už není neznámá. A to že jsme součástí Dukly by mohlo znamenat, že curling je sport, o kterém se ví.

 

IMG 20230814 WA0013

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024