Rozhovor: K ženské reprezentaci se jako skipka vrací Anna Kubešková

19. 8. 2023

Jaké to je se vracet po mateřské pauze na pozici reprezentačního skipa?

Byla to moje nejdelší pauza ode dne, kdy jsem poprvé začala hrát. Myslela jsem si, že už se mi třeba nebude tolik chtít trénovat nebo že motivace nebude tak velká, ale ta pauza mi pomohla resetovat hlavu a zase se začít těšit a užívat si to. Není samozřejmě jednoduché to skloubit s mateřstvím, aby člověk neměl pocit, že něco zanedbává, ale je skvělý pocit být zpět.

Co jsou vaše cíle pro tuto sezónu?

Cílem je udržet A skupinu na mistrovství Evropy, což nikdy není jednoduchá věc. A začíná už zase jít o olympijské body, takže by účast na MS byla rozhodně cenná.

Oproti loňskému roku se vám trochu obměnil tým, k jakým změnám došlo?

Máme viceskipa na mateřské a naopak k nám přišla zkušená juniorka Karolína, se kterou už máme za sebou přípravný kemp ve Füssenu a soustředění mimo led.

Jak probíhala letní příprava a co bude váš zahajovací turnaj sezóny?

Už jsme spolu zvládly soustředění v Nymburku, každý týden máme tréninky combat fitness a máme za sebou už několik dní v Německu na ledě. Těšíme se za dva týdny na Oslo, což bude náš první turnaj, kde půjde hodně o otestování nové sestavy a vůbec celkové sehrání.

Na co se v následujícím roce ohledně curlingu nejvíc těšíš?

Těším se , že zase budu trávit večery na ledě se skvělými lidmi z týmu, že potkám na turnajích přátele, které jsem pár let neviděla, a těším se na super shoty a vypjaté momenty zápasů.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024