ROZHOVOR: JUNIORKY ODVÁŽEJÍ Z MS B TŘETÍ MÍSTO VE SKUPINĚ

12. 12. 2023

MS juniorek B 2023

Český juniorský tým ve složení Sofie Krupičková, Emma Seifriedová, Veronika Vašáková, Matylda Volfová a Klára Baudyšová se umístil na MS juniorů B třetí ve skupině za Kanadou a Itálií a bohužel se tak neprobojoval do play-off. Zároveň to pro holky také znamená setrvání v juniorské B divizi.

Češky v základní části porazily Nizozemky, Rumunky a Belgičanky a bohužel podlehly Italkám, Španělkám a Kanaďankám, které budou v úterý hrát finále proti Číně.

 

V následujícím rozhovoru holky hodnotí své působení ve finské Lohje.

Jak jste si užily vaše první mistrovství světa?
Už jenom příležitost tu hrát pro nás byla výjimečná. Hodně jsme si to tu užily a vážíme si toho, že jsme mohly být součástí, a zahrát si tak s mnoha novými týmy.  

Co vás překvapilo?
Potěšila nás nejen kvalita ledu, ale i skvělá organizace. Nejvíce nás příjemně překvapila atmosféra, která celý týden panovala. Dobrou náladu udržovali i rozhodčí a organizátoři, kteří nás podporovali a zajímali se o každý tým.

Jak hodnotíte konečné třetí místo ve skupině?
I přes to, že jsme si v některých zápasech mohly vést lépe, než jsme si vedly, tak díky našemu úspěšnému DSC jsme s naším 3. místem velmi spokojené. Obzvlášť jsme rády za poslední kvalitní zápas s Kanadou.

V jednotlivých zápasech jste docela točily line-up, podle čeho jste se střídaly?
Od září jsme trénovaly v jedné sestavě, která nám přestala vyhovovat, a tak jsme se rozhodly vyzkoušet jinou sestavu, ve které jsme ale neměly příležitost nabrat dostatek zkušeností. Kvůli tomu jsme byly nuceny zkusit různé variace i tady.

Co hodnotíte na turnaji pozitivně a co byste naopak chtěly příště zlepšit?
Určitě by to chtělo zapracovat na psychice. Po nepovedeném zápase s Italkami se s námi nesla špatná nálada, od které jsme se nedokázaly odprosit ani při večerním zápase proti Španělkám. Jsme rády, že se nám podařilo se oklepat a zahrát si kvalitní zápas proti Kanadě v dobrém rozpoložení.

Který zápas považujete za váš nejpovedenější a proč?
Kromě zápasu s Kanadou, kde jsme si dokázaly hrát svou hru a nenechaly se rozhodit, nás potěšila výhra s Nizozemkami. Do sedmého endu jsme určovaly vývoj hry, a přestože se nám 8. end nepovedl, nenechaly jsme se rozhodit a v extra endu jsme se vrátily do hry.

Jaké jsou vaše další plány pro tuhle sezónu?
Chtěly bychom maximálně využít zkušenosti, které jsme nabraly během tohoto týdne a stále se posouvat dál.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024