ROZHOVOR O ME: „Hráli jsme dobře, ale musíme udržet vyrovnanost,“ říká český reprezentační trenér

29. 11. 2023

Novými mistry Evropy v curlingu jsou Skotové a Švýcarky, oba týmy v dramatickém finále porazily své soupeře pouze o jediný bod se skórem 6:5. Skoti pod vedením skipa Bruce Mouata ve finále překonali švédské olympijské vítěze, tým Niklase Edina, bronz si u mužů odváží Švýcarsko.

V ženské soutěži zůstaly ve finále těsně poraženy Italky, které vedla skipka Stefania Constantini, jež má olympijské zlato ze smíšených dvojic. Třetí místo vybojovaly Norky.

Bohužel ani jednomu českému týmu se nepodařilo probojovat do play-off a skončili s bilancí dvě výhry a sedm proher na osmém a devátém místě. Pro muže znamená osmé místo postup na mistrovství světa, zatímco pro ženy sestup do B divize mistrovství Evropy.

 

O výkonech českých týmů v rozhovoru mluví reprezentační trenér Wade Scoffin.

 

Jak hodnotíte představení českých týmů na mistrovství Evropy?
Myslím, že oba týmy předvedly dobrý výkon a rád jsem je viděl mezi světovou špičkou. Muži hráli velice obstojně i s nejlepšími soupeři jako byli Švédi či Skotové a skóre dvě výhry a sedm proher úplně neodpovídá jejich výkonu.

Ženský tým je trochu zklamaný ze svého výsledku, byly tam nějaké chyby a špatné načasování, ale je potřeba vytrvat v celém olympijském cyklu.

O jakém špatném načasování mluvíte?
Sešly se nám nějaké nemoci a další nepříjemnosti. Myslím, že pokud by se mistrovství Evropy hrálo o pár dní/týdnů později mohl být výsledek úplně jiný.

Co byste vyzdvihl na hře našich týmů a co naopak považujete za jejich slabinu, na které je třeba pracovat?
Určitě mě ohromně potěšilo představení mužského týmu proti olympijským vítězům ze Švédska, které porazili, či naprosto vyrovnaný zápas s později zlatými Skoty. Bohužel u obou našich týmů byly určité nevyrovnanosti ve výkonech a na tom je třeba pracovat dál, aby to příště vydrželo celou dobu na vysoké úrovni.

Holky odehrály nejlepší zápas na závěr mistrovství, kdy v extra-endu dokázaly porazit Německo.

Myslíte například to, že muži hráli vyrovnaně se Švédskem, Skotskem či Švýcarskem, ale prohráli s papírově slabšími Nizozemci nebo Finy?
Ano, přesně to myslím. Nemohu říct, co přesně za tím stojí, ještě to budeme analyzovat, ale potřebujeme získat onu vyrovnanost.

Jaká bude další příprava reprezentačních týmů?
Kluky čeká na přelomu března a dubna mistrovství světa, takže veškerou přípravu budeme směřovat tam. Do té doby si ještě projdeme, co změnit na základě mistrovství Evropy a podobně.

Pro holky tato reprezentační sezóna končí, ale tým čeká ještě mistrovství republiky a popřípadě dále celý olympijský cyklus.

Jak fungovala atmosféra v týmu a myslíte, že jste zvolili správný line-up?
Ano, myslím si, že všechno tohle fungovalo dobře.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024