Role, přístup a uživatelé | IS ČSC

Veřejně přístupné rozhraní vysledky.curling.cz obsahuje zápasy, výsledky a statistiky.

Uživatelé, kteří přistupují přes svá hesla pomocí stránky is.curling.cz:

  • organizace (sekretář, soutěžní komise, komise rozhodčích a samotní rozhodčí a časoměřiči)
  • kluby (hlavní a pomocný klubový správce)
  • týmy (týmový správce, zástupce týmu)
  • curleři (běžný uživatel bez speciálních pravomocí)

Jeden člověk má vždy jedno uživatelské jméno a heslo, Zároveň však může mít víc výše uvedených rolí, mezi kterými si musí přepínat (přes ikonku se šipkami vpravo nahoře).

Klub

Klub má dva typy správců – hlavního a pomocné. Kluboví správcové se věnují klubovým členům. Mohou vytvořit týmové přihlášky  V jejich rámci ke třeba určit týmové správce, kteří vytvoří jmennou (sezónní) soupisku, kterou kluby následně potvrdí. Kluby zároveň musí zaplatit startovné a další poplatky (např. za hostování). I pokud již k platbě došlo je třeba, aby v IS vznikla platba a vygeneroval se variabilní symbol (až pak může sekretář v IS potvrdit, že došlo k zaplacení.

návod pro klubové správce zde

 

Týmový správce

Uživatel, které sestavuje sezónní (jmenné) i zápasové soupisky. Může vytvářen týmové heslo a potvrzovat výsledek utkání. Je určen svým klubem při podávání týmové přihlášky. Pro jeden tým je pouze jeden týmový správce a tuto roli není možné změnit.

návod pro týmové správce zde

 

Zástupce týmu

Uživatel, který může vytvářet zápasové soupisky. Může vytvářen týmové heslo a potvrzovat výsledek utkání. Je určen týmovým správcem nebo hlavním klubovým správcem. Tým může mít víc zástupců týmu.

návod pro zástupce týmu zde

 

Curler

Každý hráč může mít svůj přístup do IS, ale není to nezbytné (výsledky a rozpisy jsou samozřejmě veřejně přístupné na vysledky.curling.cz). Hráči potřebují přístup do IS kvůli správě týmu (jmenné a zápasové soupisky, potvrzení výsledků), dále kvůli možnosti si požádat o hostování a přestup. Pokud je curler zároveň rozhodčím nebo časoměřičem, je přístup nezbytný.

Pokud nemáte přístup do IS, ozvěte se na e-mail is@curling.cz

návod pro curlery zde

Nový systém je příležitostí aktualizovat své fotky. Vkládat je mohou kluby i hráči (poměr stran 7:9, max 2 MB). Foto je určeno k identifikaci hráčů během zápasů, proto by měly být fotografie dostatečně reprezentativní a aktuální.

 

Rozhodčí

Šéf komise rozhodčích přiřadí vypsaný zápas rozhodčím (hlavní, pomocný, případně i časoměřiči). Následně se těmto rozhodčím objeví tento zápas v jejich rozhraní. Rozhodčí mohou upravovat pouze zápasy, ke kterým byli přiřazeni.

návod pro rozhodčí zde

Partneři českého curlingu

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024