Road to Beijing 2022

Road to Beijing 2022 | cesta na olympijské hry

V Pekingu se curling odehraje ve čtyřech kategoriích. Na olympijských hrách soutěží mixed doubles (smíšené páry), ženy a muži. Na paralympiádě se zatím hraje curling pouze v kategorii smíšených čtveřic vozíčkářů. Mixed doubles se objeví v programu teprve podruhé. Je v plánu, že se v roce 2026 paralympijský program rozšíří o kategorii smíšených párů vozíčkářů.

Bohužel uspěli pouze Paulová / Paul, kteří se jako první a zatím jediní čeští curleři představí na olympijských hrách.

web system4

 

Mixed doubles

V květnu vybojovala dvojice Paulová / Paul historicky první postup českého týmu na olympijské hry. 

V Pekingu hraje deset týmů. Osm týmů je již je díky mistrovství světa známo, další dva státy postoupily z prosincové kvalifikace.

OH se účastní Velká Británie (účast vybojovalo Skotsko), Norsko, Švédsko, Kanada, Itálie, Švýcarsko, Česká republika, Čína + Austrálie, USA

Českou republiku budou v Pekingu reprezentovat Zuzana Paulová a Tomáš Paul.

 

Ženy

Česká reprezentace na mistrovství světa nevybojovala přímý postup na mistrovství světa. Nicméně si zajistila účast v prosincové olympijské kvalifikaci OQE. Tam Češky bohužel skončily poslední a na OH nepostupují. ČR reprezentoval tým Anny Kubeškové.

V Pekingu hraje deset týmů. Sedm z nich postoupilo přímo z mistrovství světa 2021, zbývající tři postoupily z olympijské kvalifikace OQE

OH se účastní Švýcarsko, tým ruských sportovců, USA, Švédsko, Dánsko, Kanada, Čína + Skotsko (Velká Británie), Japonsko, Korea.

 

Muži

Mužská reprezentace neměla kvůli covidovému rušení šampionátů možnost bojovat o přímý postup na mistrovství světa. Kvůli tomu čeká české muže nejdelší možná cesta. Tým Lukáše Klímy musel postoupit z říjnové předkvalifikace, což se povedlo. Následně však Češi v olympijské kvalifikaci skončili první pod čarou a tím pro ně cesta na OH tentokrát končí. Čeští muži takto těsně skončili již před třetí olympiádou (více zde). Letos ČR reprezentoval tým Lukáše Klímy.

V Pekingu hraje deset týmů. Sedm z nich postoupilo přímo z mistrovství světa 2021, zbývající tři postoupily z olympijské kvalifikace OQE 

OH se účastní Švédsko, Velká Británie (vybojovalo Skotsko), Švýcarsko, RCF, Kanada, USA, Čína + Norsko, Itálie, Dánsko

 

Vozíčkáři

Česká reprezentace bohužel nevybojovala návrat do áčkové části mistrovství světa. To znamená, že nebude mít dost postupových bodů, aby se paralympiády zúčastnila.

O postupujících se rozhoduje na základě souhrnu umístění zemí na mistrovstvích světa 2019, 2020 a 2021. Aktuální tabulku výsledků naleznete zde. Na paralympijských hrách budou hrát domácí Číňané a dalších jedenáct týmů.

 

Partneři českého curlingu

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024