Road to Beijing 2022

Road to Beijing 2022 | cesta na olympijské hry

V Pekingu se curling odehraje ve čtyřech kategoriích. Na olympijských hrách soutěží mixed doubles (smíšené páry), ženy a muži. Na paralympiádě se zatím hraje curling pouze v kategorii smíšených čtveřic vozíčkářů. Mixed doubles se objeví v programu teprve podruhé. Je v plánu, že se v roce 2026 paralympijský program rozšíří o kategorii smíšených párů vozíčkářů.

Bohužel uspěli pouze Paulová / Paul, kteří se jako první a zatím jediní čeští curleři představí na olympijských hrách.

web system4

 

Mixed doubles

V květnu vybojovala dvojice Paulová / Paul historicky první postup českého týmu na olympijské hry. 

V Pekingu hraje deset týmů. Osm týmů je již je díky mistrovství světa známo, další dva státy postoupily z prosincové kvalifikace.

OH se účastní Velká Británie (účast vybojovalo Skotsko), Norsko, Švédsko, Kanada, Itálie, Švýcarsko, Česká republika, Čína + Austrálie, USA

Českou republiku budou v Pekingu reprezentovat Zuzana Paulová a Tomáš Paul.

 

Ženy

Česká reprezentace na mistrovství světa nevybojovala přímý postup na mistrovství světa. Nicméně si zajistila účast v prosincové olympijské kvalifikaci OQE. Tam Češky bohužel skončily poslední a na OH nepostupují. ČR reprezentoval tým Anny Kubeškové.

V Pekingu hraje deset týmů. Sedm z nich postoupilo přímo z mistrovství světa 2021, zbývající tři postoupily z olympijské kvalifikace OQE

OH se účastní Švýcarsko, tým ruských sportovců, USA, Švédsko, Dánsko, Kanada, Čína + Skotsko (Velká Británie), Japonsko, Korea.

 

Muži

Mužská reprezentace neměla kvůli covidovému rušení šampionátů možnost bojovat o přímý postup na mistrovství světa. Kvůli tomu čeká české muže nejdelší možná cesta. Tým Lukáše Klímy musel postoupit z říjnové předkvalifikace, což se povedlo. Následně však Češi v olympijské kvalifikaci skončili první pod čarou a tím pro ně cesta na OH tentokrát končí. Čeští muži takto těsně skončili již před třetí olympiádou (více zde). Letos ČR reprezentoval tým Lukáše Klímy.

V Pekingu hraje deset týmů. Sedm z nich postoupilo přímo z mistrovství světa 2021, zbývající tři postoupily z olympijské kvalifikace OQE 

OH se účastní Švédsko, Velká Británie (vybojovalo Skotsko), Švýcarsko, RCF, Kanada, USA, Čína + Norsko, Itálie, Dánsko

 

Vozíčkáři

Česká reprezentace bohužel nevybojovala návrat do áčkové části mistrovství světa. To znamená, že nebude mít dost postupových bodů, aby se paralympiády zúčastnila.

O postupujících se rozhoduje na základě souhrnu umístění zemí na mistrovstvích světa 2019, 2020 a 2021. Aktuální tabulku výsledků naleznete zde. Na paralympijských hrách budou hrát domácí Číňané a dalších jedenáct týmů.

 

Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024