Reprezentanti mixed doubles pro olympiádu mládeže si spolu poprvé zahráli na WCT v Polsku

14. 11. 2023

 

O víkendu odehrály v polské Lodži čtyři české dvojice mixed doubles turnaj Světové tour. Výprava se skládala z týmů Paulová/Paul, Farková/Jakl a Horáková/Horák, kteří se spolu s hráči Julií Zelingrovou a Ondřejem Blahou všichni účastní i domácí soutěže v této kategorii.

Zelingrová a Bláha normálně hrají v jiných dvojicích, společně je však v lednu čeká mezinárodní olympiáda mládeže YOG 2024 v Jižní Koreji. Turnaj v Polsku pro ně byl v tomto složení premiérou.

Nejlépe z českých týmů v Lodži skončilo duo Paulová/Paul se třemi výhrami z pěti zápasů. Nikdo z Čechů však ze skupiny nepostoupil a o medaile si nezahrál. Pro většinu z nich nicméně šlo o skvělou příležitost natrénovat do dalšího kvalifikačního turnaje českých mixed doubles, či se právě v případě Julie a Ondřeje sehrát pro reprezentaci na YOG 2024.

 

Julie Zelingrové jsme se na pocity z prvního turnaje se spoluhráčem Ondřejem Blahou zeptali v krátkém rozhovoru:

 

Jak se ti hrálo s Ondrou? V čem to případně bylo jiné oproti tomu hrát s Vítkem?

S Ondrou to byl náš první společný turnaj, tak bylo nejtěžší se sehrát a poznat to, co tomu druhému vyhovuje – jak herně, tak i mentálně. Ale troufám si říct, že jsme to zvládli a že se nám spolu hrálo dobře. S Ondrou jsem většinu času v kruzích, tak bylo těžší vzít na sebe o něco víc zodpovědnosti.

 

Jak hodnotíš zápasy v Polsku?

Skončili jsme s 2 výhrami a 3 prohrami, což samozřejmě mohlo být lepší, ale mám z toho dobrý pocit. Nejvíce mě mrzí prohra proti Slovákům, kde jsme nehráli nic moc, ale naopak proti dvěma polským týmům jsme hráli hezky a proti španělské repre jsme bojovali vyrovnaně až do extra endu.

 

Máte v plánu ještě nějaké další turnaje před YOG?

Společně už na žádný turnaj nepojedeme, protože na to není prostor. Ale každého nás čekají do YOGu dva MD turnaje – Ondru se Sisi Krupičkovou teď o víkendu mistrovství ČR v mixed doubles juniorů a pak v lednu 2. kvalifikační turnaj MČR. A mě s Vítkem Chabičovským na konci prosince čeká WCT v Göteborgu a také 2. část MČR.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024