Reprezentanti mixed doubles pro olympiádu mládeže si spolu poprvé zahráli na WCT v Polsku

14. 11. 2023

 

O víkendu odehrály v polské Lodži čtyři české dvojice mixed doubles turnaj Světové tour. Výprava se skládala z týmů Paulová/Paul, Farková/Jakl a Horáková/Horák, kteří se spolu s hráči Julií Zelingrovou a Ondřejem Blahou všichni účastní i domácí soutěže v této kategorii.

Zelingrová a Bláha normálně hrají v jiných dvojicích, společně je však v lednu čeká mezinárodní olympiáda mládeže YOG 2024 v Jižní Koreji. Turnaj v Polsku pro ně byl v tomto složení premiérou.

Nejlépe z českých týmů v Lodži skončilo duo Paulová/Paul se třemi výhrami z pěti zápasů. Nikdo z Čechů však ze skupiny nepostoupil a o medaile si nezahrál. Pro většinu z nich nicméně šlo o skvělou příležitost natrénovat do dalšího kvalifikačního turnaje českých mixed doubles, či se právě v případě Julie a Ondřeje sehrát pro reprezentaci na YOG 2024.

 

Julie Zelingrové jsme se na pocity z prvního turnaje se spoluhráčem Ondřejem Blahou zeptali v krátkém rozhovoru:

 

Jak se ti hrálo s Ondrou? V čem to případně bylo jiné oproti tomu hrát s Vítkem?

S Ondrou to byl náš první společný turnaj, tak bylo nejtěžší se sehrát a poznat to, co tomu druhému vyhovuje – jak herně, tak i mentálně. Ale troufám si říct, že jsme to zvládli a že se nám spolu hrálo dobře. S Ondrou jsem většinu času v kruzích, tak bylo těžší vzít na sebe o něco víc zodpovědnosti.

 

Jak hodnotíš zápasy v Polsku?

Skončili jsme s 2 výhrami a 3 prohrami, což samozřejmě mohlo být lepší, ale mám z toho dobrý pocit. Nejvíce mě mrzí prohra proti Slovákům, kde jsme nehráli nic moc, ale naopak proti dvěma polským týmům jsme hráli hezky a proti španělské repre jsme bojovali vyrovnaně až do extra endu.

 

Máte v plánu ještě nějaké další turnaje před YOG?

Společně už na žádný turnaj nepojedeme, protože na to není prostor. Ale každého nás čekají do YOGu dva MD turnaje – Ondru se Sisi Krupičkovou teď o víkendu mistrovství ČR v mixed doubles juniorů a pak v lednu 2. kvalifikační turnaj MČR. A mě s Vítkem Chabičovským na konci prosince čeká WCT v Göteborgu a také 2. část MČR.

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024