Reprezentace vozíčkářů odlétá na MS A

26. 2. 2023

Rozhovor se skipkou českého týmu Danou Selnekovičovou před cestou na MS A do Kanady. Úspěšně se na něj kvalifikovali loni na podzim, když zvítězili na MS B.

Turnaj se bude hrát od 4. do 12. března v Richmondu a český tým bude startovat ve složení: Dana Selnekovičová (skip), Martin Tluk (viceskip), Milan Bartůněk a Radek Musílek. O zázemí a pohodu hráčů se budou starat: Sune Frederiksen (trenér), Eleonora Vydrová (team leader), Jana Chválová (fyzioterapeutka).

 

Kdy na MS odjíždíte a kolik času budete mít na místě k aklimatizaci?

Dana: Odlétáme do Vancouveru již tuto neděli a na aklimatizaci máme přibližně 5 dní. Časový posun je 9 hodin a proto si již nyní připravujeme plán, jak se co nejrychleji přizpůsobit časovému posunu.

Jak probíhala závěrečná příprava?

Dana: Poslední měsíc jsme měli intenzivní přípravu, kde tréninky byly velmi soustředěné a my jsme odváděli kvalitní výkony. Bohužel, na poslední chvíli s námi ze zdravotních důvodů nebude moci odletět náhradník, což ale neovlivnilo náš dobrý pocit z připravenosti na MS. Spolupracovali jsme se sportovním psychologem, jehož rady jsme měli možnost si vyzkoušet již během tréninků, těšíme se, že prokážeme lepší mentální připravenost během turnaje.

S jakým cílem a očekáváním na MS odjíždíte?

Dana: Všechny týmy z MS již známe a měli jsme možnost s nimi hrát. Těšíme se, že se s nimi opět setkáme a budeme moci porovnat své momentální výkony. Pokusíme se samozřejmě vyhrát každý zápas, naším cílem je dostat se do play off.

Koho tipujete na celkové vítězství?

Dana: Kanadu nebo Švédsko.

Jak vnímáte MS A v porovnáním s MS B? Jste nervózní, nebo si to naopak jedete užít?

Dana: MS A je náš splněný sen, o který jsme poslední roky usilovali a v letošní sezóně se to podařilo. Dá se říci, že MS A je pro nás za odměnu, ale zároveň cítíme i respekt. Cítíme lehkou nervozitu především kvůli cestování, na MS se těšíme a rozhodně si to jedeme užít.

332834743 3463949637213817 1652880320876764740 n 1

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024