Reprezentace 2022/2023

Šampionáty, kde se předvedou české curlingové reprezentace


Mistrovství světa mixů 2022

15. – 22. října
Aberdeen, Skotsko

Eliška Srnská (VS), Michal Zdenka, Karolína Frederiksen, Karel Hradec (S)

Češi skončili na 15. příčce. Více na curling.cz/wmxcc2022

mixy cze 01


Mistrovství světa vozíčkářů B

5. – 12. listopadu
Lohja, Finsko

Dana Selnekovičová (S), Martin Tluk (VS), Milan Bartůněk, Radek Musílek, Jana Břinčilová

Tým vybojoval 1. místo a postup do MS-A. Více na curling.cz/WWhBCC2022

Czech


Mistrovství Evropy mužů a žen 2022

19. – 26. listopadu
Östersund, Švédsko

Lukáš Klíma, Marek Černovský, Lukáš Klípa, Radek Boháč, Marek Jurík, trenér Craig Savill

Tým vybojoval 7. místo a postup na mistrovství světa. Více na curling.cz/ecc2022

ECC22 Ansis Ventins AVP 0460
Le Gruyère AOP European Curling Championships 2022, Östersund, Sweden

Alžběta Zelingrová, Michaela Baudyšová, Klára Svatoňová, Lenka Hronová, Aneta Müllernová, trenér Karel Kubeška

Tým vybojoval druhé místo a návrat do ME-A. Více na curling.cz/ecc2022

ECC22 Ansis Ventins AVP 1210
Le Gruyère AOP European Curling Championships 2022, Östersund, Sweden


Mistrovství světa juniorů B

8. – 19. prosince
Lohja, Finsko

Jakub Hanák (S), Jakub Matějíček (VS), David Škácha, Matěj Koudelka, Jakub Rychlý, trenér Jan Zelingr

Tým skončil na 12. místě a nepostoupil do MS-A. Více na https://curling.cz/wjbcc2023/

5294F90A 4EB5 46DA 9B89 D242B4537DFC 1 201 a
World Junior-B Curling Championships Lohja, Finland

 

Kristýna Farková (S), Julie Zelingrová (VS), Karolína Němcová, Stella Svitáková, Klára Koscelanská, trenér Petr Horák

Češky se dostaly do nadstavby, ale nakonec skončily na děleném 5. – 8. místě a do MS-A nepostoupily. Více na https://curling.cz/wjbcc2023/

WJBCC2223 Snitil 446796F1 BC72
World Junior-B Curling Championships Lohja, Finland

univerziáda

12. – 22. ledna 2023
Lake Placid, USA

David Jakl, Marek Bříza, David Verner, David Škácha, Aleš Hercok, trenér Jakub Bareš

Tým skončil na 9. místě. Více na curling.cz/zsuh2023


EYOF

23. – 27. ledna
Claut, Itálie

Sofie Krupičková, Ema Košáková, Tobiáš Votava, Šimon Pěnička, trenér Petr Štěpánek


mistrovství světa vozíčkářů

4. – 11. března 2023

Češi se na tuto akci probojovali z MS-B


mistrovství světa mixed doubles vozíčkářů

12. – 18. března 2023

Bylo rozhodnuto, že ČR nebude mít svou reprezentaci na tomto šampionátu.


mistrovství světa neslyšících


mistrovství světa mužů

1. – 8. dubna 2023
Ottawa, Kanada

Češi na tuto akci postoupili z ME.


mistrovství světa mixed doubles

22. – 29. dubna 2023
Kangnung, Korea

Reprezentovat bude vítěz Finálového turnaje MČR, které se hraje 4. – 7. února.


mistrovství světa seniorů a seniorek

22. – 29. dubna 2023
Kangnung, Korea

Právo reprezentovat získali mistři z MČR 2022.

Senioři: Radek Žďárský, Miloš Plzák, Vít Zinga, Jan Fencl

Seniorky (první tým z MČR odmítnul): Romana Havelková, Jana Voborníková, Jana Zikmundová, Lenka Šafránková


Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024