Ramsfjell vyhrál Prague Classic 2021, Klíma skončil čtvrtý

7. 11. 2021

Norský tým skipa Ramsfjella vyhrál Prague Classic 2021. Druhé místo brala korejská univerziádní reprezentace (Lee). Třetí místo odváží mladí Němci (Kapp), kteří v napínavém souboji překonali českou jedničku. Tým Lukáše Klímy skončil o příčku výš než v předchozích ročnících.

Prague Classic je jediným turnajem světové curlingové tour v ČR a konal se již potřetí. Letos se zúčastnilo 24 týmů ze 14 zemí. Hrálo se ve čtyřech skupinách po šesti, z každé postoupily dva týmy do nadstavby. Nastoupilo pět českých týmů, ale jen výběr Lukáše Klímy postoupil do čtvrtfinále. Klíma byl navíc celkově jediným neporaženým týmem po základní části. Těsně před branami postupu skončil Dion Alpha (Chabičovský), který s bilancí 3:2 skončil ve skupině třetí.

Klíma ve čtvrtfinále překonal Poláky, které skipuje Konrad Stych. Pro český tým to může být drobná satisfakce, jelikož je právě tento tým vyřadil z minulého ročníku (tehdy ještě hrál skip Jasiecki). Záznam čtvrtfinále zde. V semifinále se Češi utkali s pozdějšími norskými vítězi a bohužel prohráli 4:7 a proto již mohli bojovat jen o bronz. Z toho důvodu došlo i změně televizního utkání, abychom mohli sledovat domácí tým i na televizních obrazovkách. Soupeřem českého týmu se stal německý tým Bennyho Kappa. Po úvodní turnajové prohře byl týmový kouč Andy Kapp skeptický k výkonu svých svěřenců, ale těm se turnaj nakonec opravdu vydařil. Souboj o bronz můžete zhlédnout zde. Ze zdravotních důvodů nehrál Lukáš Klíma a toto utkání odskipoval Jiří Candra, který zároveň házel poslední kameny. Třetí kameny měl i tentokrát na starosti viceskip Marek Černovský. Zápas začal třemi německými nulami a po jedničkách pokračoval až do posledního endu, ve kterém však Němci dokázali získal dva body a zvítězit 3:2. Čeští fanoušci se ani letos nedočkali medailového zisku, ale oba vítězové závěrečných utkání si svůj potlesk plné haly zasloužili.

Další informace včetně celkového pořadí naleznete na webu curling.cz/pragueclassic2021

 

Tým Lukáše Klímy bude společně s celkem Anny Kubeškové reprezentovat na mistrovství Evropy, které se hraje od 20. listopadu. Obě reprezentace budou bojovat i v olympijské kvalifikaci od 11. prosince.

 

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024