První víkend ženské divize a mužské 1. ligy

21. 10. 2022

V Praze se hraje MČR mužů a žen. Na Roztylech se koná mužská druhá a na Zbraslavi ženská třetí soutěž.

Divize žen

Nejnižší ženskou soutěž hraje deset týmů. Celky se jednokolově utkají každý s každým. Následně se divize rozdělí na lepší a horší polovinu, v rámci které se týmy ještě jednou utkají. Na konci se určí pořadí a podle něj postoupí nejlepší tým přímo do 1. ligy. Druhý celek bude hrát baráž o postup.

Do divize sestoupily Ledoborky 3, které hrají hned v úvodním utkání od 9.00 proti týmu neslyšících (I. PSKN Praha). Přes baráž sestoupila Savona I, která rozehraje svůj první zápas také v sobotu ráno proti začínajícím Sněžným sovám.

Výsledky naleznete zde

 

1. liga mužů

Mužská prostřední úroveň se hraje ve dvou osmičlenných skupinách. Týmy se vzájemně dvakrát utkají a pak se určí pořadí. První dva týmy z každé skupiny postoupí do společného finále 1. ligy, odkud mohou postoupit do extraligy. Poslední celky z každé skupiny naopak přímo sestoupí do divize, předposlední týmy budou hrát baráž o udržení. Obě skupiny se budou na ledě postupně střídat. Během tohoto víkendu hraje skupina A od 9.00 a od 15.30, skupina B začíná ve 12.00 a 18.30. Příště to bude naopak.

Z extraligy přímo sestoupil tým Dion Céline, který však přešel pod klub Curling Brno a letos bude hrát pod názvem Celiné v Brně. Ledoborci Juniors, kteří skončili těsně před možností hrát baráž o extraligu, již letos nenastoupili. Většina hráčů totiž přešla do extraligového DYB Vedral. Uvolněné místo v lize klub obsadil mladými Ledoletci. Obdobně z týmu Loupežníci Jičín JS odešlo několik mladých hráčů do extraligové Liboci. Jičíňáci však doplnili kádr a pod stejným názvem hrají i letos. Z divize přímo nahoru postoupili Klub z Viktorky a Savona 6.

Výsledky naleznete zde: skupina A, skupina B

 

Přijďte fandit!

 


Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024