První víkend ženské divize a mužské 1. ligy

21. 10. 2022

V Praze se hraje MČR mužů a žen. Na Roztylech se koná mužská druhá a na Zbraslavi ženská třetí soutěž.

Divize žen

Nejnižší ženskou soutěž hraje deset týmů. Celky se jednokolově utkají každý s každým. Následně se divize rozdělí na lepší a horší polovinu, v rámci které se týmy ještě jednou utkají. Na konci se určí pořadí a podle něj postoupí nejlepší tým přímo do 1. ligy. Druhý celek bude hrát baráž o postup.

Do divize sestoupily Ledoborky 3, které hrají hned v úvodním utkání od 9.00 proti týmu neslyšících (I. PSKN Praha). Přes baráž sestoupila Savona I, která rozehraje svůj první zápas také v sobotu ráno proti začínajícím Sněžným sovám.

Výsledky naleznete zde

 

1. liga mužů

Mužská prostřední úroveň se hraje ve dvou osmičlenných skupinách. Týmy se vzájemně dvakrát utkají a pak se určí pořadí. První dva týmy z každé skupiny postoupí do společného finále 1. ligy, odkud mohou postoupit do extraligy. Poslední celky z každé skupiny naopak přímo sestoupí do divize, předposlední týmy budou hrát baráž o udržení. Obě skupiny se budou na ledě postupně střídat. Během tohoto víkendu hraje skupina A od 9.00 a od 15.30, skupina B začíná ve 12.00 a 18.30. Příště to bude naopak.

Z extraligy přímo sestoupil tým Dion Céline, který však přešel pod klub Curling Brno a letos bude hrát pod názvem Celiné v Brně. Ledoborci Juniors, kteří skončili těsně před možností hrát baráž o extraligu, již letos nenastoupili. Většina hráčů totiž přešla do extraligového DYB Vedral. Uvolněné místo v lize klub obsadil mladými Ledoletci. Obdobně z týmu Loupežníci Jičín JS odešlo několik mladých hráčů do extraligové Liboci. Jičíňáci však doplnili kádr a pod stejným názvem hrají i letos. Z divize přímo nahoru postoupili Klub z Viktorky a Savona 6.

Výsledky naleznete zde: skupina A, skupina B

 

Přijďte fandit!

 


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024