První turnaj mixed doubles a divize

13. 10. 2017

O víkendu se opět konají dvě curlingové soutěže. Na Roztylech se hraje první turnaj mixed doubles a na Zbraslavi začíná mužská divize.

Mixed doubles

Soutěž smíšených párů (mixed doubles) nabírá na popularitě, dokonce se tato disciplína poprvé objeví i na Olympijských hrách. Z toho důvodu se od sezóny 2017/18 rozšiřuje i česká soutěž mixed doubles.

Týmy mixed doubles letos čekají dva kvalifikační turnaje, z kterých postoupí nejlepší týmy do finálového turnaje. Druhý kvalifikační turnaj se koná 30.11. – 3.12. a finálový turnaj mixed doubles bude 2. – 4. března 2018.

Největšími favority jsou dlouholetí reprezentanti mixed doubles Zuzana Hájková a Tomáš Paul, kteří na jaře 2017 vybojovali skvělé 4. místo na Mistrovství světa mixed doubles.

1. kvalifikační turnaj začíná v pátek v 13 hodin, poslední kolo osmi nejlepších týmů se odehraje v neděli od 15.30.

Rozpis 1. kvalifikačního turnaje (pdf)

 

Divize

Poprvé si v této sezóně zahraje i jedna skupina mužských týmů z české nejnižší soutěže. Mužská divize se hraje ve dvou skupinách, v nichž se hraje dvoukolově systémem každý s každým. Vítězové skupin postoupí rovnou do 1. ligy, týmy na druhých místech pokračují do barážového turnaje.

Mezi zajímavé týmy patří Loupežníci Jičín, kterým na konci minulé sezóny jen o kousek utekl postup do 1. ligy, a Ledoborci NG – mladý ambiciózní tým, který si poprvé zahraje v soutěži dospělých.

Rozpis a průběžné výsledky

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024