První turnaj mixed doubles a divize

13. 10. 2017

O víkendu se opět konají dvě curlingové soutěže. Na Roztylech se hraje první turnaj mixed doubles a na Zbraslavi začíná mužská divize.

Mixed doubles

Soutěž smíšených párů (mixed doubles) nabírá na popularitě, dokonce se tato disciplína poprvé objeví i na Olympijských hrách. Z toho důvodu se od sezóny 2017/18 rozšiřuje i česká soutěž mixed doubles.

Týmy mixed doubles letos čekají dva kvalifikační turnaje, z kterých postoupí nejlepší týmy do finálového turnaje. Druhý kvalifikační turnaj se koná 30.11. – 3.12. a finálový turnaj mixed doubles bude 2. – 4. března 2018.

Největšími favority jsou dlouholetí reprezentanti mixed doubles Zuzana Hájková a Tomáš Paul, kteří na jaře 2017 vybojovali skvělé 4. místo na Mistrovství světa mixed doubles.

1. kvalifikační turnaj začíná v pátek v 13 hodin, poslední kolo osmi nejlepších týmů se odehraje v neděli od 15.30.

Rozpis 1. kvalifikačního turnaje (pdf)

 

Divize

Poprvé si v této sezóně zahraje i jedna skupina mužských týmů z české nejnižší soutěže. Mužská divize se hraje ve dvou skupinách, v nichž se hraje dvoukolově systémem každý s každým. Vítězové skupin postoupí rovnou do 1. ligy, týmy na druhých místech pokračují do barážového turnaje.

Mezi zajímavé týmy patří Loupežníci Jičín, kterým na konci minulé sezóny jen o kousek utekl postup do 1. ligy, a Ledoborci NG – mladý ambiciózní tým, který si poprvé zahraje v soutěži dospělých.

Rozpis a průběžné výsledky

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024