Přihlášky na Prague Classic 2020 jsou otevřeny

12. 5. 2020

I v příští sezóně se počítá s turnajem Prague Classic, který jako jediný v ČR patří do Světové curlingové tour. Hrát se bude až za půl roku, ale přihlášky byly právě otevřeny.

Turnaj je naplánován na 5. – 8. listopadu 2020. Doufejme, že do té doby pominou koronavirová opatření, která by bránila pořádání a příjezdu zahraničních týmů. Prague Classic se bude hrát jako poslední turnaj Světové tour před mistrovstvím Evropy a tak se snad i letos zúčastní řada evropských reprezentací. Prague Classic je otevřen pro 24 celků hrajících ve čtyřech skupinách s celkem osmi týmy postupujícími do playoff.

Podrobnější informace naleznete na webu curling.cz/pragueclassic2020

Vloni vyhrál Ross Whyte se svým skotským týmem, na druhé příčce skončil výběr polského skipa Jasieckého a třetí místo vybojoval Skot Carson. Prvním vítězem turnaje se před dvěma lety stala skotskošvédská čtveřice skipa Camerona Bryce. I tehdy získal druhé místo Polák Jasiecki a bronzový skončil ruský tým skipa Vaskova.

V obou odehraných ročnících se na dělené páté příčce umístily týmy Lukáše Klímy a Davida Šika. Dál se z českých týmů dostal pouze Karel Kubeška, který v roce 2018 skončil čtvrtý.

Vybrané zápasy z předchozích ročníků vysílala Česká televize a můžete je shlédnout online: 2018 / 2019

 
web záhlaví LQ

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024