Prague Trophy 2023 ovládli Immonen/Sipilä (Finsko)

2. 4. 2023

Maximem českých hráčů bylo čtvrtfinále zásluhou Paulových a páru Zelingrová/Chabičovský, stříbro brali přemožitelé Paulových Kaldveee/Lill (Estonsko), bronz putuje do Nizozemí (Tonoli/Gosgens).

Druhý ročník turnaje světové tour MD Prague Trophy je již minulostí. Tři turnajové dny opět nabídly několik desítek zajímavých utkání a kvalitních soubojů. Pro řadu týmů šlo o jednu z posledních prověrek před dubnovým MS v Koreji.

Týmy se od pátku do sobotního odpoledne postupně utkaly v pětičlenných skupinách každý s každým a nejlepší dva z každé skupiny pak postoupily do čtvrtfinále. Z českých týmů se do vyřazovacích bojů podařilo postoupit ze druhého místa ve skupině D Paulovým, Zelingrová/Chabičovský svou skupinu C dokonce ovládli. Dál už se ale bohužel nepodívali. Paulovi podlehli později stříbrným Estoncům Kaldvee/Lill 4:9, Zelingrová/Chabičovský nestačili na vítěze celého turnaje Immonen/Sipilä (Finsko) 4:7.

Pro Zuzanu a Tomáše Paulovy šlo o první turnaj po rodičovské pauze. „Já jsem vlastně docela spokojená.“ začala hodnocení Zuzana. „Každý zápas jsme hráli líp a líp, i když v tom posledním to podle výsledku úplně nevypadá. Pro mě to byl první a poslední turnaj sezóny a od toho se odvíjel výsledek. Účast v play-off je dobrý start do dalších turnajů.“ uzavřela hodnocení Zuzana. „Mně nezbývá než souhlasit. S tou vcelku malou přípravou, s jakou jsme do turnaje šli, tak jsme odehráli hezkých pět utkání a nemáme se za co stydět.“ dodal Tomáš Paul.

A jak turnaj hodnotí Julie Zelingrová? „Základní část se nám hrála dobře, tam jsme měli jednu prohru. Čtvrtfinále ale byl určitě nejtěžší zápas. Soupeři hráli fakt hezky, měli dobré draw.“ pochválila soupeře Julie. 

V nedělním dopoledním semifinále Immonen/Sipilä přehráli Švýcary Hüppi/Weiss 10:3 a Kaldvee/Lill porazili Tonoli/Gösgens 9:7. Přesně ve 12:00 se pak rozehrál finálový zápas, ve kterém se nakonec z celkové výhry radovali Immonen/Sipilä, když přehráli Kaldvee/Lill 8:4.

„Soupeři hráli velmi dobře, Marie (Kaldvee, pozn. red) udělala ve druhém endu nevynucenou chybu, která je nakonec stála zápas.“ zhodnotil finálový zápas Sipila. „Finále bylo velmi těsné a vyrovnané, i když to tak možné podle scoreboardu úplně nevypadalo. Nám se ale podařilo zvládnout všechny klíčové kameny. Z výhry mám radost.“ doplnila svého spoluhráče Lotta Immonen.

 

Konečné medailové pořadí:

1.Immonen/Sipilä (FIN)

2.Kaldvee/Lill (EST)

3.Tonoli/Gösgens (NL)

4.Hüppi/Weiss (SUI)

 

DSC03747

Foto: T. Kadlec

 

Kompletní výsledky: https://curling.cz/mdtrophy2023

Nestihli jsme turnaj sledovat? Nevadí! Zápasy si můžete kdykoliv pustit na Recastu!

.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024