Prague Classic má poprvé českého vítěze, tým Lukáše Klímy ukázal připravenost na ME

13. 11. 2023

Prague Classic 2023

Finále letošního turnaje Prague Classic ze světové curlingové tour WCT mělo opravdu dramatický vývoj. Zápas mezi reprezentačními týmy Česka a Turecka rozhodl až extraend, z něhož vyšel lépe tým pod vedením Lukáše Klímy. Prague Classic tak má poprvé od svého zahájení v roce 2018 českého vítěze. Víkendový výsledek zároveň ukázal připravenost českých mužů na mistrovství Evropy ve Skotsku, které startuje 18. listopadu.

Vice-skip české reprezentace Marek Černovský hodnotí turnaj, i přes počáteční problémy s ledem, jako dobrou přípravu na ME, kde natrénovali jako tým spoustu věcí. „Zaměřili jsme se hlavně na dvě věci – komunikaci a individuální technické nedostatky,“ přibližuje.

S tureckým týmem se Češi potkají za týden právě i na mistrovství světa. „Doufáme, že nám finále dalo představu, jak by kluci z Turecka proti nám mohli hrát. Nakoukali jsme, jak vypadají technicky, jak zametají a jaká dělají taktická rozhodnutí. Jsme rádi, že jsme se s nimi mohli před Evropou potkat,“ říká Marek Černovský.

Třetí a čtvrté místo na turnaji obsadily švýcarské týmy se skipy Stockerem a Iselim. Právě tým skipa Iseliho ve čtvrfinále vyřadil český druhý nejúspěšnější tým, jímž byla juniorská reprezentace hrající pod skipem Vítem Chabičovským. „Turnaj jsme si užili a jsme spokojeni s postupem do semifinále,“ hodnotí Prague Classic zástupci švýcarského týmu Stocker.

Hru českých juniorů ocenil v rozhovoru i Marek Černovský, který se s nimi potkal v základní skupině: „Dostali jsme pravděpodobně snazší skupinu oproti loňsku, což nám usnadnilo postup, a chtěli jsme hlavně splnit roli favorita. Přesto ale musím říct, že Vítkův tým byl těžký soupeř.“

Prague Classic nebyl poslední turnaj před mistrovstvím Evropy pouze pro Čechy a Turky. Na ME A odlétá i finský reprezentační tým pod vedením skipa Kiiskinena, jenž skončil na nepostupové třetí příčce ve skupině za dvěma švýcarskými týmy, které nakonec obsadily třetí a čtvrté místo.

Reprezentace Maďarska (skip Czermann), Slovenska (skip Gallo) a Polska (skip Stych) zase míří na mistrovství Evropy B, které se koná ve stejném termínu.

„Určitě jsme po tomto vítězství lépe naladěni a stouplo nám sebevědomí, které jsme docela dlouho hledali. Těšíme se do Skotska,“ popisuje český tým ve složení Lukáš Klíma, Marek Černovský, Martin Jurík a Lukáš Klípa.

 

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024