Posuny termínů mistrovství světa

5. 3. 2021

Světová curlingová federace dnes oznámila, že se „zrušené“ mistrovství světa žen odehraje v novém termínu. Tím dojde k úpravě termínu mistrovství světa mixed doubles. Obou těchto šampionátů se zúčastní české reprezentace, které tam mohou vybojovat přímý postup na olympijské hry 2022.

Mistrovství světa žen se nově odehraje v Calgary 30. dubna – 9. května. Českou republiku bude reprezentovat tým Anny Kubeškové. Původně se měl šampionát konat ve Švýcarsku v polovině března. V Calgary bude fungovat tzv. bublina, v rámci které jsou účastníci naprosto oddělení od okolního světa. Tento postup byl ověřen minulý týden na Scotties (ženský národní šampionát), dnes ve stejném formátu začíná Briers (mužský národní šampionát*). Za měsíc se tamtéž koná i mistrovství světa mužů.

Mistrovství světa mixed doubles bylo přesunuto z konce dubna (kdy by se krylo s výše uvedeným MS žen) na 16. – 23. května. Na tomto šampionátu budou reprezentovat Paulová / Paul. Dějiště však zatím nebylo oficiálně zveřejněno.


Dnes bylo také potvrzeno, že mistrovství světa vozíčkářů B se odehraje podle plánu 10. – 15. dubna ve Finsku. Česká reprezentace tam bude mít šanci opět vybojovat postup na MS-A, ze kterého vede přímá cesta na paralympiádu 2022.

Mistrovství světa mužů se koná v Kanadě ve dnech 3. – 11. dubna. Česká reprezentace se však neúčastní a cesta českých curlerů na olympiádu vede až přes podzimní kvalifikace.


*úvodní zápas Briers začíná v sobotu 6. 3. ve 2.30. Sledujte online.

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024