Posuny termínů mistrovství světa

5. 3. 2021

Světová curlingová federace dnes oznámila, že se „zrušené“ mistrovství světa žen odehraje v novém termínu. Tím dojde k úpravě termínu mistrovství světa mixed doubles. Obou těchto šampionátů se zúčastní české reprezentace, které tam mohou vybojovat přímý postup na olympijské hry 2022.

Mistrovství světa žen se nově odehraje v Calgary 30. dubna – 9. května. Českou republiku bude reprezentovat tým Anny Kubeškové. Původně se měl šampionát konat ve Švýcarsku v polovině března. V Calgary bude fungovat tzv. bublina, v rámci které jsou účastníci naprosto oddělení od okolního světa. Tento postup byl ověřen minulý týden na Scotties (ženský národní šampionát), dnes ve stejném formátu začíná Briers (mužský národní šampionát*). Za měsíc se tamtéž koná i mistrovství světa mužů.

Mistrovství světa mixed doubles bylo přesunuto z konce dubna (kdy by se krylo s výše uvedeným MS žen) na 16. – 23. května. Na tomto šampionátu budou reprezentovat Paulová / Paul. Dějiště však zatím nebylo oficiálně zveřejněno.


Dnes bylo také potvrzeno, že mistrovství světa vozíčkářů B se odehraje podle plánu 10. – 15. dubna ve Finsku. Česká reprezentace tam bude mít šanci opět vybojovat postup na MS-A, ze kterého vede přímá cesta na paralympiádu 2022.

Mistrovství světa mužů se koná v Kanadě ve dnech 3. – 11. dubna. Česká reprezentace se však neúčastní a cesta českých curlerů na olympiádu vede až přes podzimní kvalifikace.


*úvodní zápas Briers začíná v sobotu 6. 3. ve 2.30. Sledujte online.

 

 

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024