Posunutý zápas s Dánskem

7. 5. 2021

Nedělní utkání české reprezentaces Dánskem, i všechny tři ostatní v dané rundě, se kvůli covidu neodehrály. Nakonec bylo rozhodnuto, že budou tyto zápasy přidány na závěr základní části a odehrají se tedy v sobotu 8. května od 3.00 středoevropského času.

Z hlediska českého týmu se jedná o komplikaci, jelikož oproti dvěma utkáním denně budou v pátek hrát tři zápasy. Konkrétně to jsou utkání proti Německu, Koreji a nově ještě proti Dánsku. Navíc měly Češky o den dřív volno. Možnosti přesunu zápasů od neděle řešil národní kouč, ale pořadatelé nakonec rozhodli takto. Rozhodnutí Světové federace a organizačního výboru napadl Český svaz curlingu s poukazem na nestejné podmínky pro všechny zúčastněné týmy, neboť je český tým jediný, který je takto postižen. Světové curlingové federace reagovala, že se i přes veškeré úsilí nepodařilo najít jiné řešení vzniklé situace. „I přes tyto nestandardní nepříjemnosti věříme, že se naše reprezentantky s nastalou situací vyrovnají a budou i nadále bojovat o co nejlepší výsledek,“ říká místopředseda ČSC Marek Vydra.

čas v Calgary středoevropský čas  
pátek
7. května
9.00 pátek
7. května
17.00 Německo
ČR
14.00 22.00 Korea
ČR
19.00 sobota
8. května
3.00 ČR
Dánsko

 

Češky jsou nyní se zápasovou bilancí 3:7 na průběžné 12. příčce. Ani tři výhry nestačí na umístění do šestého místa, které zaručuje postup do playoff mistrovství světa a zároveň místo na olympijských hrách. Dánky jsou nyní na průběžné sedmé příčce s bilancí 5:5.

 

Podrobnější informace o šampionátu včetně aktuálního pořadí naleznete na webu curling.cz/wwcc2021

 

Poslední tři kola základní části se již budou natáčet a je možné je sledovat na youtube. Bohužel neuvidíme zápasy české reprezentace, kromě případných prostřihů na závěrečné hody. Prvním zápasem bude od 17.00 CET utkání Čína – Kanada. Od 22.00 středoevropského času se budou živě vysílat zápasy Švýcarsko – Německo a Japonsko – Estonsko. V sobotu od 3.00 CET můžete zhlédnout souboje Skotsko – ČínaŠvédsko – Japonsko.

 

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024