Paulovi vyrazili do Rigy na turnaj Světové tour

8. 4. 2021

Mnohonásobní mistři ČR byli nedávno vybráni jako reprezentanti pro květnové mistrovství světa. Nyní se se v rámci přípravy předvedou na turnaji Světové tour WCT v Rize.

Kvůli aktuální situaci jsou čeští reprezentanti v Lotyšsku již od pondělí. První utkání však začíná ve čtvrtek v poledne místního času. Na tamní dvoudráze se utká šestnáct párů rozdělených do čtyř skupin. Ze skupiny vždy postoupí dva nejlepší týmy do čtvrtfinále.

Akce se zúčastní řada domácích dvojic. Papírově nejsilnějšími celky jsou však kromě Paulových i Estonci Turmann / Lill, se kterými Češi na posledním odehraném mistrovství světa sdíleli 5. až 8. příčku. Dalším nebezpečným párem jsou Maďaři Palancsa / Kiss a Španělé Otaegi / Unanue, kteří tehdy skončili na děleném 9. až 16. místě. Na ledě se objeví i poslední domácí reprezentanti Blumberga a Gulbis, ale tentokrát budou hrát s jinými partnery. Systém jednotlivých turnajů WCT byl narušen aktuálními opatřeními v jednotlivých zemích, proto bylo rozhodnuto, že se v této sezóně nebude sestavovat celkový žebříček WCT.

Pro českou dvojici se v tomto kalendářním roce jedná teprve o druhý turnaj. Na podzim sice vybojovali v rámci tour tři medaile (Oberstdorf, Bratislava, Lodž), ale po Novém roce se zúčastnili pouze turnaje v Moskvě, kde skončili ve skupině.

Vzhledem nemožnosti odehrát domácí sezónu 2020 / 2021 bylo rozhodnuto, že Paulovi budou reprezentovat ČR na mistrovství světa mixed doubles, které se odehraje ve Skotsku ve dnech 17. – 23. května. Dvojice Paulová / Paul totiž jednoznačně dominuje této kategorii včetně posledního MČR 2020. Zároveň se jedná o držitele světového bronzu z roku 2013, což je největší úspěch českého párového curlingu. Vzhledem k okolnostem bude mistrovství světa 2021 jediný šampionát, ze kterého lze vybojovat přímý postup na olympijské hry v Pekingu.

Úvodní utkání v Rize začíná v 11:00 středoevropského času a Češi se v něm utkají s domácími Linde / Rudzitis.

 

Online výsledky naleznete zde.

 

V curlingové hale neustále běží živý přenos. Odkaz zde.

 

 

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024