Paulovi vybojovali v Tallinnu stříbro!

23. 9. 2019

Vícenásobní mistři ČR kategorie mixed doubles (smíšených párů) zahájili letošní turnajovou sezónu v Tallinnu, odkud přivezli stříbrnou medaili. Paulová / Paul na turnaji překonali vítěze loňské tour i olympijské medailisty.

Český pár se již potřetí zúčastnil turnaje Tallinn Mixed Doubles International, který je součástí Světové curlingové tour WCT. Vloni Paulovi postoupili do čtvrtfinále, kde podlehli páru Perret / Rios, jež následně vyhrál celý turnaj.  Tito Švýcaři nakonec vybojovali celkové první místo v loňské curlingové tour WCT. Paulová / Paul skončili v sezóně 2019 / 20 na celkové dvanácté příčce ve světovém rankingu.
Letos bylo osmnáct účastníků turnaje rozděleno do tří skupin. Paulovi sice na začátku zaváhali, když se jim ani napotřetí v historii tour nepodařilo přehrát Švédy Westman / Ahlberg. Následně však Češi čtyřikrát zvítězili. Poměrem 8:3 porazili Angličany Fowler / Fowler, nad ruskou dvojicí Morozova / Goryachev vyhráli 8:4 a korejský pár Song / Jeon překonali 7:6. Na závěr základní části vyhráli 10:7 nad švýcarskou dvojicí Perret / Rios. Díky bilanci 4:1 skončili Paulovi ve skupině na první příčce, zároveň však měli nejlepší hodnotu DSC (průměr jednotlivých hodů před začátky zápasů), díky které postoupili rovnou do semifinále. Dalších šest týmů hrálo ještě čtvrtfinále.

V semifinále se český pár utkal se Švýcary Rupp / Wunderlin. Toto utkání bylo velmi napínavé. Po pěti endech z osmi vedli Švýcaři 5:2, Češi však zvládli závěr a stihli dorovnat na 6:6. Rozhodnul tedy až extra end, v němž klíčový bod ukradl český pár a se skóre 7:6 zvítězil a postoupili do finále.

Finálovým soupeřem se stal norský pár Skaslien / Nedregotten, držitelé bronzu z MS 2015 a bronzu z Olympijských her 2018. Finále se od začátku vyvíjelo dobře pro českou dvojici. Shodou okolností bylo i v tomto utkání po pěti endech skóre 5:2, avšak tentokrát ve prospěch Čechů. Vedení si Paulovi drželi až do posledního endu, který začal za stavu 6:3. Češi však na závěr chybovali a tím soupeři dopřáli zisk čtyř bodů. Díky tomu Norové utkání otočili na konečných 6:7 a zlato putuje na sever a česká dvojice vybojovala pouze stříbro.

Paulovi po turnaji sdělili:

“Byl to nad očekávaní skvělý turnaj. Teď samozřejmě prohra ve finále mrzí, ale to je curling. Zahráli jsme skvělé zápasy proti top týmům a to i přes to, že se led dost měnil jak rychlostně tak točivostí. Dokázali jsme se přizpůsobit a hrát opravdu pěkně. Pro začátek sezóny si opravdu nemůžeme přát víc.”

Švýcarský souboj o bronz mezi páry Rupp / Wunderlin a Perret / Rios dopadl lépe pro prvně jmenované, kteří v extra endu vyhráli 8:7.

 

Paulová / Paul a třináct dalších párů bude hrát 1. kvalifikační turnaj MČR mixed doubles. Ten se koná na Roztylech 28. – 30. září. 

 

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024