Paulovi vybojovali v Tallinnu bronz!

3. 5. 2021

Česká jednička Paulová / Paul si z Estonska přiváží bronzovou medaili. Tím rozšiřuje svou letošní sbírku na pět cenných kovů z turnajů Světové curlingové tour. Češi zároveň potvrzují svou formu těsně před mistrovstvím světa, které je jediným, odkud lze vybojovat postup na olympiádu.

Turnaje v Tallinnu se zúčastnil tucet párů hrajících ve dvou skupinách. V základní části se však konaly jen čtyři zápasy. Ten první Češi podle očekávání vyhráli, když jako papírově nejlepší tým narazili na Litevce Rykové / Rykov, pro které to byl první turnaj na okruhu Světové tour. V druhém souboji se však Češi museli poprat s dvojicí Palancsa / KIss, která bude reprezentovat Maďarsko na mistrovství světa. Vyrovnaný zápas se rozhodnul až v posledním endu, v němž za vyrovnaného stavu Češi ukradli dva body a vyhráli 7:5. Následoval další zápas s méně zkušenými soupeři, konkrétně s Estonci Marley / Jakobson. Paulovi hned na úvod uhráli čtyři body a o dva endy později přidali další čtyři, a nakonec zvítězili jednoznačně 9:6. Základní část se uzavřela napínavým utkáním s párem Ezekh / Stukalskiy. Souboj to byl napínavý, ale Češi měli trochu navrch a nakonec zvítězili 8:7. 

Paulovi tedy s bilancí 4:0 postoupili z prvního místo rovnou do nedělního semifinále. V něm se jim však opět postavili Ezekh / Stukalskiy. Tentokrát se však Češi trápili a svému soupeři dovolili ukrást hned v prvním endu a pak ve dvou dalších uprostřed zápasu. Sami dokonce skórovali pouze dvakrát. “V neděli jsem bohužel docela bojovala s váhou na draw, nebyla jsem tak přesná jako při zápasech ve skupině,” přiznává Zuzana Paulová, “Ezekh a Stukalskiy tak mohli hrát více otevřenou hru, ve které jsou opravdu dobří. Rádi hrají s kameny rozházenými po kruzích místo zavřeného středu. Celý semifinálový zápas jsme tahali za slabší konec a Rusové tentokrát zaslouženě vyhráli.“ Utkání skončilo poměrem 4:9 a Čechům tedy nezbylo než dál bojovat pouze o bronz. Protivníkem v tomto úsilí se stali Rusové Moskaleva / Eremin. Tento pár bude hrát na mistrovství světa, ale kvůli dopingovým problémům v Rusku nebude mít právo být označen symboly ani jménem své země. Stejné opatření je k vidění na mistrovstvích v kategoriích mužů a žen. V tomto utkání se Čechům dařilo víc. “Zápas o bronz už nám vyšel lépe, povedla se nám hlavně koncovka zápasu,” potvrzuje Zuzana Paulová, která tím naráží na to, že v šestém endu vyrovnaného zápasu donutili soupeře k zisku pouze jednoho bodu a vzápětí skórovali trojkou. Díky tomu již mohli v osmém endu jen kontrolovat situaci a směřovat k vítězství, které získali za stavu 8:5. “Samozřejmě bychom raději hráli o pohár než o bronzovou medaili, ale i z té máme radost. Hlavně máme dobrý pocit, že se nám podařilo porazit naše soupeře z nadcházejícího mistrovství světa (ruský a maďarský národní tým). Jako vždy v Tallinnu se nám hrálo hezky. Hala je příjemná, prostorná, s dobrou akustikou, cítíme se tu docela jako doma,” shrnuje Paulová.

Nyní se však již blíží vrchol sezóny, tedy mistrovství světa mixed doubles. Vzhledem k okolnostem se bude tentokrát jednat o jediný šampionát, ze kterého lze vybojovat přímý postup na olympijské hry v Pekingu. “Na mistrovství světa odlétáme 12. května. Do té doby nám zbývá už jen pár tréninků, kde jen lehce poštelujeme techniku, ale hlavně si budeme chtít udržet dobrý pocit ze hry. Důležité je, abychom zůstali zdraví a na MS odjeli v pořádku,” uzavírá Paulová. Mistrovství světa mixed doubles se hraje v Aberdeenu od 17. května

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024