Paulovi vybojovali v Oberstdorfu stříbro

6. 9. 2020

Aktuální česká párová jednička Zuzana a Tomáš Paulovi si ze svého prvního turnaje Světové tour v sezóně odváží stříbrnou medaili a po půlroční turnajové přestávce potvrzuje svou formu. Jejich předchozím turnajem byl prakticky přesně před šesti měsíci pohár v Soči, odkud Paulovi přivezli bronz.

Paulovi všechny čtyři zápasy v základní části vyhráli a tak z prvního místa ve skupině pokračovali do čtvrtfinále. Turnaje se zúčastnil i další český pár – Veronika a Matěj Neznalovi – který ale ze skupiny nepostoupil.

Pět ze sedmnácti účastníků přijelo ze Švédska a všichni z nich postoupili do playoff. Ve čtvrtfinále se ještě objevili Dánové Wiksten / Wiksten, Estonci Turmann / Lill a právě česká dvojice Paulová / Paul.

Paulovi ve čtvrtfinále narazili na Švédy Westman / Ahlberg, které ve skupině porazili 9:5 a v nadstavbě vyhráli poměrem 9:6. V semifinále, kam kromě Čechů postoupili již jen Švédové, se Paulovi utkali s netradičním párem Sjödin / Edin. Ve vyrovnaném zápase rozhodl v pátém endu zisk české trojky, na což již seveřané nedokázali dostatečně reagovat a Češi s výhrou 7:3 vybojovali postup do finále. Ve finále se utkali s dvojicí de Val / Eriksson. I v tomto utkání byla první polovina vyrovnaná, o přestávce byl stav dokonce 3:2 pro český pár. Ale v pátém endu Švédové uhráli čtyřku, na kterou Češi reagovali pouze jedničkou. Další švédská čtyřka v sedmém endu zpečetila výsledek a seveřané vyhráli poměrem 10:4. Bronz po vyrovnaném souboji získali Heldin / Magnusson.

Podrobné výsledky naleznete zde.

 

Rozhovor s Paulovými:

Jak se vám hrálo po půlroční přestávce?
Paradoxně jsme se po tak dlouhé době dostali rychle do standardního zápasového rytmu, i když po prvních dvou endech prvního zápasu to úplně nevypadalo. Ale to se dá přičíst specifickým podmínkách v Oberstdorfu, se kterými bojovaly všechny týmy: vysoká vlhkost, a tedy omrzání ledu. 
Atmosféra na turnaji byla docela zvláštní. Nikdo moc nevěděl, jak se chovat k ostatním hráčům, přání dobré hry se dělo přes pěstičky, na drinky se nezvalo, takže jsme s nikým neprohodili víc než pár slov. Kvůli Covidu byly zavřené šatny, takže jsme se převlékali a částečně i rozcvičovali na hotelu. De facto jsme celý turnaj strávili v curlingovém oblečení.
 
Potkali jste páry, které spolu běžně nehrají. Bylo to v něčem jiné?
Všechny týmy ve skupině byly klasičtí harcovníci mixed doubles. Co se týká semifinále a finále (Edin, Eriksson), tak jsme ani neočekávali nějakou nestandardní hru. Eriksson je mistr světa v této disciplíně [pozn.: hrál s Annou Hasselborg] a Edin ji určitě také pravidelně hrává. S oběma jsme už navíc měli tu čest mixed doubles hrát.
 
Ve finále se vám nedařilo jako v předchozích utkáních. Čím to bylo?
Výsledek ve finále sice vypadá hrozivě, ale nijak nevybočuje z výsledků, které jsme mohli vidět během celého turnaje. Nejistota kolem rychlosti ledu a točení občas každý tým vytrestala, nám se to bohužel stalo ve finále. Na druhou stranu se to mohlo stát i dříve. S výsledkem jsme tedy určitě spokojeni, po hektickém začátku sezóny a nejistotě ohledně ledu v Praze jsme se přihlásili asi týden před začátkem turnaje, takže jsme neměli žádná očekávání.
 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024