Paulovi vybojovali druhé místo na turnaji WCT!

14. 4. 2019

Česká tým Paulová / Paul na turnaji Světové curlingové tour WCT v Rize vybojovala druhé místo. Po nedávném prvenství v Nizozemsku se jedná o další úspěch tohoto páru. Paulovi budou od 20. dubna reprezentovat na mistrovství světa mixed doubles v Norsku.

Paulovi hráli LODE Latvian Mixed Doubles Cup 2 jako poslední přípravu před nadcházejícím mistrovství světa. Svou formu předvedli jednoznačnou hrou v základní části, ve které třikrát zvítězili a postoupili do playoff z prvního místa ve skupině. Ve čtvrtfinále se Češi utkali s domácí reprezentací Blumberga / Gulbis, kterou překonali poměrem 7:3. Místní podmínky českým hráčům seděly:

Jako poslední turnaj před MS je to pro nás perfektní příprava, jelikož podmínky se velmi blíží podmínkám, které očekáváme na MS (5 stop točivost, rychlost 14,5 s). Jsme i spokojeni se skladbou soupeřů, většinou jsou to reprezentační týmy, které tak často na okruhu nepotkáváme, což je při pohledu na složení naší skupiny na MS příznivé. V zápasech se nám poměrně dobře daří číst led, což je základ pro jejich úspěšné zvládnutí. Doufejme, že nám to vydrží i do semifinále proti reprezentaci Turecka.

Turecký výběr Yildiz / Karagoz se Čechům podařilo porazit opět poměrem 7:3. Do finále tedy Paulová / Paul postoupili bez jediné prohry. Jejich soupeřem byla čínská dvojice Fu / Zou. Utkání bylo velmi napínavé a za stavu 5:5 se dostalo až do extraendu. V něm však asijský soupeř s výhodou posledního kamene uspěl a Češi tedy získali stříbro.

Byl to krásný zápas, velmi vysoká úroveň hry z obou stran. Prohra trochu bolí, protože jsme měli v koncovce více nakročeno k vítězství než soupeř, ale bohužel přišla chybka, kterou soupeř  potrestal a my se místo výhry museli spokojit s extraendem. Tak snad jim to vrátíme na MS, kde je potkáme znovu. Určitě neodcházíme se sklopenou hlavou.

 

Paulovi budou reprezentovat na mistrovství světa mixed doubles ve dnech 20. – 27. dubna. Tento šampionát již bude hrát drobnou roli v cestě k postupu na Olympiádu. Prvních šestnáct zemí z tohoto MS totiž postoupí do příštího ročníku, ze kterého se začnou počítat postupové body. Pro postup na Olympijské hry se zohledňují pouze výsledky z MS v letech 2020 a 2021. Kromě přímého postupu na MS dle výsledků předchozího ročníku se odehraje každý rok kvalifikace o mistrovství světa, z níž postoupí čtyři země. Podrobnější informace o MS budou na webu curling.cz/wmdcc2019

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024